Theme header background image
Licznik odwiedzin: 346743

Projekty

Czujnik jakości powietrza w Gminie Trzcinica Wsparcie aktywności zawodowej rodziców w Gminie Trzcinica - utworzenie pierwszego żłobka Akademia wesołego przedszkolaka w Publicznym Przedszkolu Samorządowym w Laskach Budowa strefy aktywności (street workout) w miejscowości Trzcinica Budowa kanalizacji sanitarnej, w tym rozdzielenie sieci ogólnospławnej oraz budowa systemu zaopatrzenia w wodę wraz z odtworzeniem dróg 
w miejscowości Trzcinica Przebudowa z rozbudową przedszkola w miejscowości Laski Program Rewitalizacji Gminy Trzcinica

SIP Trzcinica

BIP


Informacje PSP

Zgaś ryzyko Stop pożarom traw

Zgłoś problem

CEIDG

ESP

Aktualności

Plener rzeźbiarsko-malarski

Opublikowany przez admin Środa, 08.01.2020

Z pomysłem, aby zorganizować zimowy plener rzeźbiarsko-malarski o charakterze kulturalno-charytatywnym wystąpił znany od wielu lat rzeźbiarz Grzegorz Michlak. Spotkało się to z życzliwym przyjęciem ze strony Wójta Gminy Trzcinica oraz zaangażowaniem się w organizację Stowarzyszenia „Przyszłość”, LZS Trzcinica, Urzędu Gminy w Trzcinicy, Restauracji „Centrum” w Trzcinicy oraz bardzo wielu osób.


Od 3 do 5 stycznia 2020 roku na stadionie sportowym w Trzcinicy można było zobaczyć  w trakcie wykonywania prac rzeźbiarzy-artystów z całej Polski. Dodatkowo imprezę uświetnili malarze wykonując swe prace. Głównym celem pleneru oprócz zaprezentowania mieszkańcom Gminy Trzcinica twórców i ich prac oraz technik stosowanych w trakcie ich tworzenia było wsparcie leczenia małego Frania Marcinkowskiego. W trakcie pleneru oprócz możliwości spotkania się z artystami rzeźbiarzami i malarzami można było skorzystać z przejazdu zabytkowym pojazdem udostępnionym przez Piotra Krzyżańskiego, który dostarczył również drewno niezbędne do wykonania prac rzeźbiarskich. Dominik Góralczyk zachęcał do skorzystania z fotobudki PAPARAZZI.

Relację z wydarzenia przygotowała i zamieściła w głównym wydaniu Kuriera Opolskiego TVP 3 Opole.