Theme header background image
Licznik odwiedzin: 347501

Projekty

Czujnik jakości powietrza w Gminie Trzcinica Wsparcie aktywności zawodowej rodziców w Gminie Trzcinica - utworzenie pierwszego żłobka Akademia wesołego przedszkolaka w Publicznym Przedszkolu Samorządowym w Laskach Budowa strefy aktywności (street workout) w miejscowości Trzcinica Budowa kanalizacji sanitarnej, w tym rozdzielenie sieci ogólnospławnej oraz budowa systemu zaopatrzenia w wodę wraz z odtworzeniem dróg 
w miejscowości Trzcinica Przebudowa z rozbudową przedszkola w miejscowości Laski Program Rewitalizacji Gminy Trzcinica

SIP Trzcinica

BIP


Informacje PSP

Zgaś ryzyko Stop pożarom traw

Zgłoś problem

CEIDG

ESP

Aktualności

Szkolenie rolników

Opublikowany przez admin Wtorek, 07.01.2020

18 grudnia 2019 roku w Domu Ludowym w Trzcinicy odbyło się spotkanie dotyczące rozprzestrzeniania się wirusa ASF, wywołującego chorobę afrykańskiego pomoru świń oraz związanych z tym zagrożeń. W spotkaniu uczestniczyli hodowcy trzody chlewnej z terenu Gminy Trzcinica.


Informacji udzieliła zastępca Powiatowego Lekarza Weterynarii w Kępnie Jadwiga Sielecka obecni byli także Wójt Gminy Grzegorz Hadzik  oraz pracownik Urzędu Gminy Józef Żłobiński.

Na spotkaniu omówiono najważniejsze kwestie związane z rozprzestrzenianiem się wirusa, a także jak rozpoznać chorobę wśród trzody chlewnej. Omówiono metody przeciwdziałania oraz ograniczania ryzyka zarażenia, sposób postępowania z zarażonymi zwierzętami oraz konsekwencje jakie niesie ze sobą rozprzestrzenianie się wirusa. Zastępca Powiatowego Lekarza Weterynaria przedstawiła również zakres działań służb weterynaryjnych w tym zakresie.