Theme header background image
Licznik odwiedzin: 355966

Projekty

Czujnik jakości powietrza w Gminie Trzcinica Wsparcie aktywności zawodowej rodziców w Gminie Trzcinica - utworzenie pierwszego żłobka Akademia wesołego przedszkolaka w Publicznym Przedszkolu Samorządowym w Laskach Budowa strefy aktywności (street workout) w miejscowości Trzcinica Budowa kanalizacji sanitarnej, w tym rozdzielenie sieci ogólnospławnej oraz budowa systemu zaopatrzenia w wodę wraz z odtworzeniem dróg 
w miejscowości Trzcinica Przebudowa z rozbudową przedszkola w miejscowości Laski Program Rewitalizacji Gminy Trzcinica

SIP Trzcinica

BIP


Informacje PSP

Zgaś ryzyko Stop pożarom traw

Zgłoś problem

CEIDG

ESP

Aktualności

Forum Rolnicze Powiatu Kępińskiego

Opublikowany przez admin Czwartek, 30.01.2020

9 stycznia 2020 roku w Rychtalu odbyło się Forum Rolnicze Powiatu Kępińskiego, w którym wziął udział Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik. Spotkanie odbyło się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju a organizatorem była Wielkopolska Izba Rolnicza.


W programie forum znalazła się między innymi tematyka działań uruchamianych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, działalność KOWR oraz możliwości zagospodarowania nieruchomości z zasobu Skarbu Państwa. Omówienie także zadania instytucji działających w otoczeniu rolnictwa oraz sytuację na rynku trzody chlewnej, w tym bioasekurację i zagrożenie wirusem ASF. Kolejnymi tematami były wsparcie działalności Kół Gospodyń Wiejskich, usługi finansowe dla rolnictwa, a także omówienie aktualnej sytuacji w rolnictwie.