Theme header background image
Licznik odwiedzin: 329586

Projekty

Czujnik jakości powietrza w Gminie Trzcinica Wsparcie aktywności zawodowej rodziców w Gminie Trzcinica - utworzenie pierwszego żłobka Akademia wesołego przedszkolaka w Publicznym Przedszkolu Samorządowym w Laskach Budowa strefy aktywności (street workout) w miejscowości Trzcinica Budowa kanalizacji sanitarnej, w tym rozdzielenie sieci ogólnospławnej oraz budowa systemu zaopatrzenia w wodę wraz z odtworzeniem dróg 
w miejscowości Trzcinica Przebudowa z rozbudową przedszkola w miejscowości Laski Program Rewitalizacji Gminy Trzcinica

SIP Trzcinica

BIP


Informacje PSP

Zgaś ryzyko Stop pożarom traw

Zgłoś problem

CEIDG

ESP

Aktualności

Laskowskie Święto Plonów

Opublikowany przez admin Poniedziałek, 30.09.2019

W sobotnie popołudnie 28 września 2019 roku odbyło się tradycyjne Laskowskie Święto Plonów. Uroczystość poprzedziła msza święta dziękczynna odprawiona w kościele pod wezwaniem Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Laskach, podczas której złożono chleb i tegoroczne plony. Część oficjalna miała miejsce w Domu Ludowym w Laskach.


Sołtys wsi Laski – Karolina Giel przywitała wszystkich zgromadzonych i rozpoczął się Obrzęd Chleba. Na ręce Wójta Gminy Trzcinica Grzegorza Hadzika złożono bochen chleba. Zebrani goście mogli podziwiać program artystyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Laskach oraz występ Chóru „Laskowianie”. Rozstrzygnięto Konkurs na „Najdorodniejszą dynię” oraz „Warzywo o oryginalnym kształcie”. Nagrodzeni zostali:

„Najdorodniejsza dynia”:

I – Kossek Mieczysław

II – Kuboszek Roch

III – Mikisz Mirosław

„Warzywo o oryginalnym kształcie”:

I – Felisiak Helena

II – Jeż Natalia

III – Jeż Patrycja.

W dalszej części uroczystości wszyscy zgromadzeni wspólnie biesiadowali wraz z Chórem „Laskowianie”. Wydarzenie zgromadziło bardzo wielu mieszkańców Sołectw Laski i Smardze.