Theme header background image
Licznik odwiedzin: 343144

Projekty

Czujnik jakości powietrza w Gminie Trzcinica Wsparcie aktywności zawodowej rodziców w Gminie Trzcinica - utworzenie pierwszego żłobka Akademia wesołego przedszkolaka w Publicznym Przedszkolu Samorządowym w Laskach Budowa strefy aktywności (street workout) w miejscowości Trzcinica Budowa kanalizacji sanitarnej, w tym rozdzielenie sieci ogólnospławnej oraz budowa systemu zaopatrzenia w wodę wraz z odtworzeniem dróg 
w miejscowości Trzcinica Przebudowa z rozbudową przedszkola w miejscowości Laski Program Rewitalizacji Gminy Trzcinica

SIP Trzcinica

BIP


Informacje PSP

Zgaś ryzyko Stop pożarom traw

Zgłoś problem

CEIDG

ESP

Aktualności

Dożynki Gminne 2019

Opublikowany przez admin Wtorek, 03.09.2019

1 września 2019 odbyły się Dożynki Gminne w Kuźnicy Trzcińskiej. Delegacje wszystkich Sołectw Gminy Trzcinica oraz Janówki wraz z gośćmi przejechały barwnym korowodem przez udekorowaną miejscowość do Domu Ludowego.


Delegacje sołeckie przystrajające pojazdy jak i mieszkańcy, którzy udekorowali swoje posesje wykazali się dużą pracowitością i pomysłowością. Dożynki będące podziękowaniem za zebrane plony rozpoczęły się mszą świętą dziękczynną, którą odprawił ks. Kanonik Wiesław Cieplik. Następnie rozpoczął się Obrzęd Chleba i Wieńca, w trakcie którego delegacje poszczególnych Sołectw przekazały na ręce Wójta Gminy Trzcinica Grzegorza Hadzika  wieńce dożynkowe. Starostowie Dożynkowi, którymi w tym roku byli Katarzyna Matysiak i Maciej Makiola wręczyli bochen chleba. Wójt Gminy odbierając bochen chleba życzył wszystkim, aby go nie zabrakło i był sprawiedliwie dzielony. Następnie głos zabrali goście dziękując rolnikom za zebrane plony a organizatorom gratulowali organizacji uroczystości. Została także przekazana informacja o przesłanych życzeniach. Podsumowano gminny konkurs plastyczny „Od ziarenka do bochenka” oraz „Bezpieczne gospodarstwo rolne”. W bieżącym roku patronat nad konkursem objęła Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

    Miłym urozmaiceniem imprezy był występ uczniów z Zespołu Szkół w Trzcinicy oraz Kabaretu EWG. Swoje umiejętności zaprezentowali tancerze z Baranowskiego Studia Tańca. Następnie czas umilił występ Zespołu z Kuźnicy Trzcińskiej oraz występ Zespołu „Laskowianie”.

    Delegacje i goście dożynkowi bawili się wyśmienicie a o poczęstunek zadbały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kuźnicy Trzcińskiej, nie zabrakło również tradycyjnej dożynkowej grochówki. Wójt Gminy na ręce Sołtys Anny Bartkowiak przekazał podziękowania wszystkim organizatorom oraz mieszkańcom Sołectwa Kuźnica Trzcińska za zaangażowanie i przygotowanie tegorocznych dożynek Gminy Trzcinica.