Theme header background image
Licznik odwiedzin: 329578

Projekty

Czujnik jakości powietrza w Gminie Trzcinica Wsparcie aktywności zawodowej rodziców w Gminie Trzcinica - utworzenie pierwszego żłobka Akademia wesołego przedszkolaka w Publicznym Przedszkolu Samorządowym w Laskach Budowa strefy aktywności (street workout) w miejscowości Trzcinica Budowa kanalizacji sanitarnej, w tym rozdzielenie sieci ogólnospławnej oraz budowa systemu zaopatrzenia w wodę wraz z odtworzeniem dróg 
w miejscowości Trzcinica Przebudowa z rozbudową przedszkola w miejscowości Laski Program Rewitalizacji Gminy Trzcinica

SIP Trzcinica

BIP


Informacje PSP

Zgaś ryzyko Stop pożarom traw

Zgłoś problem

CEIDG

ESP

Aktualności

Zakurzone melodie

Opublikowany przez admin Czwartek, 26.09.2019

30 lipca 2019 roku w Urzędzie Gminy Trzcinica odbyło się spotkanie Pani Izabeli Suflety Dyrektor Kępińskiego Ośrodka Kultury z Grzegorzem Hadzikiem Wójtem Gminy Trzcinica. Tematem spotkania była możliwość zorganizowania wydarzenia kulturalnego przez Kępiński Ośrodek Kultury pod tytułem „Zakurzone melodie” przy współudziale Gminy Trzcinica.


Wójt Gminy Trzcinica zadeklarował pomoc w zorganizowaniu koncertu w wykonaniu uzdolnionej młodzieży, w tym z Gminy Trzcinica, której towarzyszyć będę znani muzycy: Kajetan Borowski i Mateusz Szewczyk. 17 września 2019 roku zawarta została umowa dotycząca współfinansowania tego wydarzenia. Gmina Trzcinica zabezpieczyła na ten cel kwotę 3 000 złotych. Ponadto ze środków Gminy Trzcinica zostanie sfinansowany dojazd i powrót autobusem członków chórów szkolnych wraz z dyrygentami i opiekunami.

Uroczysty koncert „Zakurzone melodie” odbędzie się 7 października 2019 roku w Kinie „Sokolnia”. Oprócz wykonawców z Gminy Trzcinica uczestniczyć będą członkowie obu chórów szkolnych wraz z dyrygentami i opiekunami.

Gmina Trzcinica od 2016 roku organizuje wyjazdy studyjne dla członków chórów szkolnych z Zespołu Szkół w Laskach i Zespołu Szkół w Trzcinicy jako podziękowanie za całoroczny wysiłek włożony w działalność chóralną oraz uświetnianie uroczystości gminnych występami.

Dotychczas członkowie chórów szkolnych uczestniczyli w wyjazdach do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” do Koszęcina (2016 rok), do Opola –Filharmonia Opolska i Muzeum Polskiej Piosenki (2017 rok), do Wrocławia – Narodowe Forum Muzyki (2018 rok). Program każdego z wyjazdów zawierał elementy szkoleniowe. Natomiast w tym roku będzie to udział w uroczystym koncercie „Zakurzone melodie”.Więcej informacji na stronie: https://kok.kepno.pl/2019/09/zakurzone-melodia/