Theme header background image
Licznik odwiedzin: 312557

Projekty

Czujnik jakości powietrza w Gminie Trzcinica Akademia wesołego przedszkolaka w Publicznym Przedszkolu Samorządowym w Laskach Budowa strefy aktywności (street workout) w miejscowości Trzcinica Budowa kanalizacji sanitarnej, w tym rozdzielenie sieci ogólnospławnej oraz budowa systemu zaopatrzenia w wodę wraz z odtworzeniem dróg 
w miejscowości Trzcinica Przebudowa z rozbudową przedszkola w miejscowości Laski Program Rewitalizacji Gminy Trzcinica

SIP Trzcinica

BIP


Informacje PSP

Zgaś ryzyko Stop pożarom traw

Zgłoś problem

CEIDG

ESP

Aktualności

XI Powiatowy Festiwal Piosenki Religijnej

Opublikowany przez admin Piątek, 28.06.2019

6 czerwca 2019 r. w Zespole Szkół w Trzcinicy odbył się XI Powiatowy Festiwal Piosenki Religijnej. W konkursie wzięło udział 43 uczestników z 19 szkół podstawowych powiatu kępińskiego.


Przesłuchania odbyły się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI i VII-VIII szkoły podstawowej. Prezentacje uczestników oceniała specjalnie w tym celu powołana komisja konkursowa, w której skład wchodzili: pani Barbara Kosmala-Kubiak – wieloletnia organistka w Parafii p.w. św. Stanisława Biskupa w Trzcinicy, pani Ewa Olek – nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej Nr 1 i w Szkole Muzycznej w Kępnie, dyrygent chóru szkolnego i Reprezentacyjnego Chóru Powiatu Kępińskiego „Con Brio”, ks. kanonik Wiesław Cieplik – proboszcz Parafii p.w. św. Stanisława Biskupa w Trzcinicy, pan Sebastian Sikora – muzyk, pedagog, dyrygent, dyrektor artystyczny czterech chórów.W kategorii klas I-III wyniki prezentują się następująco:

I miejsce zajęła Zofia Dziergwa ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kępnie przygotowana przez panią Ewę Olek,

II miejsce zajęła Amelia Namyślak ze Szkoły Podstawowej w Łęce Mroczeńskiej przygotowana przez pana Andrzeja Ciurysa,

III miejsce zajęła Natalia Krawczyk ze Szkoły Podstawowej w Łęce Opatowskiej przygotowana przez panią Martynę Pacynę.Wyróżnienia w tej kategorii zdobyli: Paulina Butzek ze Szkoły Podstawowej w Drożkach przygotowana przez panią Katarzynę Górę, Amelia Kosińska ze Szkoły Podstawowej w Opatowie przygotowana przez pana Przemysława Durleja, Martyna Kostrzewa ze Szkoły Podstawowej w Donaborowie przygotowana przez panią Danutę Wysotę.W kategorii klas IV-VI wyniki prezentują się następująco:

I miejsce zajęła Weronika Kisiel ze Szkoły Podstawowej w Opatowie przygotowana przez pana Przemysława Durleja,  

II miejsce zajął Jakub Gola ze Szkoły Podstawowej w Olszowie przygotowany przez panią Grażynę Dylę,

III miejsce zajęła Amelia Zysiek  ze Szkoły Podstawowej w Krążkowach przygotowana przez panią Jadwigę Wiśniewską.Wyróżnienia w tej kategorii zdobyły: Zuzanna Durlej ze Szkoły Podstawowej w Trzcinicy przygotowana przez panią Renatę Adamską, Weronika Topoła ze Szkoły Podstawowej w Drożkach przygotowana przez panią Aleksandrę Cegłę, Marcelina Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kępnie przygotowana przez panią Ewę Olek.W kategorii klas VII-VIII wyniki prezentują się następująco:

I miejsce zajęła Natalia Pawlik ze Szkoły Podstawowej w Trzcinicy przygotowana przez panią Renatę Adamską,

II miejsce zajęła Julia Leśniarek ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kępnie przygotowana przez panią Ewę Olek,

III miejsce zajęła Martyna Stefańska ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Buczku przygotowana przez panią Sylwię Świerczyńską-Albert.Wyróżnienia w tej kategorii zdobyli: Nikola Konieczna ze Szkoły Podstawowej w Opatowie przygotowana przez pana Przemysława Durleja, Patrycja Rabiega ze Szkoły Podstawowej w Grębaninie przygotowana przez pana Andrzeja Ciurysa, Marcel Stanikowski ze Szkoły Podstawowej w Siemianicach przygotowany przez pana Rafała Kaczmarzyka.Zwycięzcy zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami „Złotej nutki”, które wręczył Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i płyty. Wójt podziękował nauczycielom za przygotowanie uczniów do występów oraz Zespołowi Szkół w Trzcinicy za zorganizowanie kolejnej edycji festiwalu.Juror festiwalu pan Sebastian Sikora ufundował nagrody dodatkowe w postaci konsultacji wokalnych (termin i miejsce zostaną uzgodnione z zainteresowanymi) dla następujących uczestników: Jakuba Goli, Natalii Pawlik, Patrycji Rabiegi, Marcela Stanikowskiego i Martyny Stefańskiej.  Przebiegowi festiwalu towarzyszyły występy szkolnego chóru, działającego przy ZS w Trzcinicy, prowadzonego przez panią Renatę Adamską. Organizatorem całego przedsięwzięcia była katechetka pani Renata Adamska.