Theme header background image
Licznik odwiedzin: 298220

Projekty

Czujnik jakości powietrza w Gminie Trzcinica Wykonanie „Projektu założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla gminy Trzcinica Kompleksowa modernizacja energetyczna w Zespole Szkół w Laskach Przebudowa z rozbudową przedszkola w miejscowości Laski Budowa kanalizacji sanitarnej, w tym rozdzielenie sieci ogólnospławnej oraz budowa systemu zaopatrzenia w wodę wraz z odtworzeniem dróg 
w miejscowości Trzcinica Rozwój bazy rekreacyjnej w Gminie Trzcinica Program Rewitalizacji Gminy Trzcinica

SIP Trzcinica

BIP


Informacje PSP

Zgaś ryzyko Stop pożarom traw

Zgłoś problem

CEIDG

ESP

Aktualności

Wycieczka do Gołuchowa i Kalisza

Opublikowany przez admin Wtorek, 17.07.2018

12 lipca 2018 roku odbyła się wycieczka do Gołuchowa i Kalisza, sfinansowana przez Gminę Trzcinica, a zrealizowana przez Biuro Podróży Latawiec Travel. Wzięło w niej udział 39 uczniów z klas I-VII Szkoły Podstawowej w Trzcinicy.

Pierwszym punktem wycieczki było odwiedzenie Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie, gdzie uczestnicy mogli zobaczyć zagrody żubrów, danieli i koników polskich. Następnie uczestnicy mogli podziwiać i zwiedzić Zamek w Gołuchowie. Przewodnik oprowadził grupę po komnatach, opowiedział o ciekawych eksponatach z różnych epok oraz zwrócił uwagę na detale architektoniczne.
Kolejnym miejscem na trasie wycieczki był Kaliski Gród Piastów. Dzieci mogły podziwiać pozostałości średniowiecznej świątyni oraz zrekonstruowane chaty wraz z wyposażeniem, a także dom z XVIII wieku. O wszystkim opowiedziała pani przewodnik. Dużą atrakcją była zabawa ze zwierzętami gospodarskimi.
Następnie grupa wycieczkowa udała się do centrum najstarszego miasta w Polsce – Kalisza . Wraz z przewodnikiem dzieci przeszły trasę od Teatru i. Wojciecha Bogusławskiego, przez Park Miejski, podziwiając mury miejskie, Sanktuarium Wniebowzięcia NMP aż do Rynku ze zjawiskowym ratuszem. Dzieci miały okazję wejść na wieżę budynku i podziwiać piękną panoramę miasta. Ostatnim elementem wycieczki był obiad w restauracji Pięterko.