Theme header background image
Licznik odwiedzin: 232053

Projekty

Czujnik jakości powietrza w Gminie Trzcinica Kompleksowa modernizacja energetyczna w Zespole Szkół w Laskach Rozwój bazy rekreacyjnej w Gminie Trzcinica Program Rewitalizacji Gminy Trzcinica

SIP Trzcinica

BIP


Informacje PSP

Zgaś ryzyko Stop pożarom traw

Zgłoś problem

CEIDG

ESP

Aktualności

VI Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w Gminie Trzcinica

Opublikowany przez admin Wtorek, 09.01.2018

6 stycznia 2018 roku tradycyjnie jak co roku odbył się VI Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w Kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Laskach.

Śpiewanie kolęd to tradycja jednocząca pokolenia, a także prezentacja przepięknych utworów dawnych oraz współczesnych.
Wszystkich zebranych gości oraz uczestników powitał Proboszcz Parafii w Laskach ks. Rafał Czmyr Wspólne kolędowanie rozpoczął Chór VIOLINO z Zespołu Szkół w Laskach pod kierunkiem pani Danuty Wieczorek.
Następnie dzieci i młodzież z terenu Gminy Trzcinica zaprezentowała kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne z podziałem na grupy wiekowe: przedszkole, klasy I-III SP, klasy IV-VI SP oraz gimnazjum. Utwory przygotowano w tradycyjnych jak również nowoczesnych aranżacjach muzycznych, zarówno solowo jak i w zespołach. Wszyscy uczestnicy festiwalu byli przygotowani wzorowo i włożyli wiele wysiłku pracę nad przygotowaniem utworów. Dzieci przedszkolne i młodsi uczniowie szkoły podstawowej zaprezentowali także oryginalne stroje. Przegląd zakończył występ Chóru Zespołu Szkół w Trzcinicy pod batutą pani Renaty Adamskiej.
Po występach głos zabrał Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik dziękując uczestnikom za udział w festiwalu oraz zapraszając na jego kolejne edycje. Pogratulował również uczestnikom, ich opiekunom i rodzicom wspaniałych występów oraz zaangażowania w przygotowanie. Słowa podziękowania skierował również do ks. Rafała Czmyra za wsparcie i pomoc oraz udostępnienie kościoła, a także do wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie festiwalu. Wszyscy uczestnicy kolędowania otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz aniołki, które wręczyli Wójt Gminy, Przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Mikołajczyk, Sekretarz Gminy Renata Ciemny oraz Proboszcz Parafii Laski ks. Rafał Czmyr.
Na zakończenie festiwalu wspólnie odśpiewano kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki” i wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie.