Theme header background image
Licznik odwiedzin: 232052

Projekty

Czujnik jakości powietrza w Gminie Trzcinica Kompleksowa modernizacja energetyczna w Zespole Szkół w Laskach Rozwój bazy rekreacyjnej w Gminie Trzcinica Program Rewitalizacji Gminy Trzcinica

SIP Trzcinica

BIP


Informacje PSP

Zgaś ryzyko Stop pożarom traw

Zgłoś problem

CEIDG

ESP

Aktualności

Kolejna edycja nauki pływania zakończona

Opublikowany przez admin Środa, 03.01.2018

W grudniu 2017 r. w Gminie Trzcinica zakończyła się VIII edycja zajęć nauki pływania dla uczniów szkół podstawowych w formie pozaszkolnych zajęć sportowych.

Odbyło się łącznie 8 wyjazdów do Namysłowa, a zajęcia odbywały się z częstotliwością raz w tygodniu dla każdej grupy. Udział w zajęciach brały wszystkie chętne dzieci z drugich i trzecich klas obu szkół podstawowych z Lasek i Trzcinicy. Opiekę podczas przejazdów sprawowali nauczyciele, a podczas trwania zajęć w basenie także instruktorzy nauki pływania i personel basenu.
Przed rozpoczęciem cyklu tych zajęć, wszyscy uczestnicy tradycyjnie otrzymali silikonowe czepki pływackie. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach w basenie, z niecierpliwością czekały na każdy kolejny wyjazd. Frekwencja uczniów była wysoka. Udział w zajęciach dał im nie tylko możliwość nauki pływania, ale również możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu i dobrej zabawy. Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczały mnóstwo radości i satysfakcji. Należy jednak zaznaczyć, że głównym celem tych zajęć, oprócz nabywania typowo umiejętności pływackich było oswojenie uczestników z wodą oraz przedstawienie zasad bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych. Zajęcia w ramach działań profilaktycznych miały na celu korygowanie wad postawy i promowanie aktywności fizycznej. Całość kosztów projektu finansowana była ze środków Gminy Trzcinica.