Theme header background image
Licznik odwiedzin: 232055

Projekty

Czujnik jakości powietrza w Gminie Trzcinica Kompleksowa modernizacja energetyczna w Zespole Szkół w Laskach Rozwój bazy rekreacyjnej w Gminie Trzcinica Program Rewitalizacji Gminy Trzcinica

SIP Trzcinica

BIP


Informacje PSP

Zgaś ryzyko Stop pożarom traw

Zgłoś problem

CEIDG

ESP

Aktualności

Refundacja funduszu sołeckiego

Opublikowany przez admin Czwartek, 14.09.2017

Decyzją Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 25 sierpnia 2017 zwiększony został plan dotacji celowych na 2017 rok o kwotę 51 498,84 złote. Jest to refundacja wydatków poniesionych przez Gminę Trzcinica w ramach funduszu sołeckiego w 2016 roku.

Warunkiem otrzymania częściowej refundacji poniesionych wydatków jest przeprowadzenie zgodnie z przepisami całej procedury rozpoczynając od zebrań sołeckich poprzez odpowiednie wnioski, uchwałę budżetową a następnie realizację wraz z rozliczeniem. Jak dodaje Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik cieszę się, iż otrzymaliśmy refundację wydatków poniesionych w ramach funduszu sołeckiego. Fundusz sołecki realizujemy w Gminie Trzcinica od samego początku czyli od 2010 roku. Realizacja funduszu sołeckiego przyczynia się do poprawy warunków życia, estetyki otoczenia, wzrostu aktywności mieszkańców oraz dostępu do wydarzeń kulturalnych i imprez integracyjnych. W bieżącym roku wydatki w ramach funduszu sołeckiego to kwota 156 173,09 zł a w roku 2017 będzie to już 193 447,05 złote.

Instalacja centralnego ogrzewania w Domu Ludowym w Kuźnicy Trzcińskiej, jedno z zadań realizowanych  w oparciu o środki funduszu sołeckiego w 2016 roku.