Theme header background image
Licznik odwiedzin: 225415

Projekty

Czujnik jakości powietrza w Gminie Trzcinica Kompleksowa modernizacja energetyczna w Zespole Szkół w Laskach Rozwój bazy rekreacyjnej w Gminie Trzcinica Program Rewitalizacji Gminy Trzcinica

SIP Trzcinica

BIP


Informacje PSP

Zgaś ryzyko Stop pożarom traw

Zgłoś problem

CEIDG

ESP

Aktualności

Rajd „Wrót Wielkopolski”

Opublikowany przez admin Wtorek, 12.09.2017

W niedzielę 10 września 2017 roku Stowarzyszenie LGD „Wrota Wielkopolski” zorganizowało rajd rowerowy po terenie Gminy Trzcinica.

Uczestnicy rajdu wyruszyli spod siedziby Stowarzyszenia LGD „Wrota Wielkopolski” w Baranowie, a następnie udali się do Gminy Trzcinica. Trasa rajdu przebiegała przez Laski do siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy i obiektów sportowo-rekreacyjnych gdzie odbyła się prezentacja, a także przerwa kawowa. Następnie uczestnicy udali się do Wodzicznej gdzie zobaczyli zabytkowy kościół p.w. Najświętszej Marii Panny Nieustającej Pomocy w Wodzicznej oraz pomnik przyrody „Lipę Wolności”. Kolejnym punktem był Dom Ludowy w Kuźnicy Trzcińskiej wraz z terenem sportowym, obiekty dofinansowane w ramach „Odnowy Wsi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Na zakończenie rajdu wszyscy udali się do restauracji Centrum w Trzcinicy na posiłek.
Jak uzupełnia Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik: gratuluję organizacji  rajdu w, którym udział wzięło około 90 osób. Dziękuję Stowarzyszeniu LGD „Wrota Wielkopolski”, Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy, Parafii w Trzcinicy, Sołectwu Kuźnica Trzcińska i wszystkim uczestnikom rajdu. Cieszę się, iż mogłem wziąć udział w rajdzie jako uczestnik, a jako Wójt Gminy usłyszeć wiele pochlebnych słów od uczestników o zauważalnym rozwoju Gminy Trzcinica.