Theme header background image
Licznik odwiedzin: 225415

Projekty

Czujnik jakości powietrza w Gminie Trzcinica Kompleksowa modernizacja energetyczna w Zespole Szkół w Laskach Rozwój bazy rekreacyjnej w Gminie Trzcinica Program Rewitalizacji Gminy Trzcinica

SIP Trzcinica

BIP


Informacje PSP

Zgaś ryzyko Stop pożarom traw

Zgłoś problem

CEIDG

ESP

Aktualności

Jakub Siwa - sygnalista myśliwski

Opublikowany przez admin Czwartek, 31.08.2017

Powoli zbliża się koniec sezonu konkursowego, w którym możemy usłyszeć pokaz umiejętności sygnalistów myśliwskich. Od niedawna jednym z ich uczestników jest mieszkaniec naszej gminy – Jakub Siwa ze Smardz, uczeń Zespołu Szkół Podstawowych w Laskach.

Kuba stosunkowo niedawno odkrył w sobie pasję gry na rogu, jak sam mówi – „to jest to co naprawdę lubię robić.” Tym bardziej, że na wyniki nie trzeba było długo czekać. 18 marca br. w Złotoryi odbył się XII Kaczawski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich, gdzie Kuba zdobył miejsce tuż poza podium. Następnym był XXIII Wielkopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich w Goraju uważany za jedną z najważniejszych i największych imprez tego typu. Kolejnymi były: IV Międzynarodowy Festiwal Kultury Leśnej i Łowiectwa w Gołuchowie, XI Konkurs Muzyki Myśliwskiej „O Miedziany Sopel” w Ścinawie i XVI Konkurs Sygnalistów Myśliwskich Sudeckiej Krainy Łowieckiej „O Kryształowy Róg” w Lądku Zdrój, gdzie we wszystkich trzech osiągnął II miejsce w swojej kategorii. 12 sierpnia br. odbył się VII Śląski Konkurs Muzyki Myśliwskiej w Koszęcinie (III miejsce) oraz 19 sierpnia br. XXI Międzynarodowy Śląski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Księcia Pszczyńskiego” w Pszczynie (IV miejsce). Warto również dodać, że Kuba wraz z Janem Puchałą z Bralina reprezentują Koło Łowieckie nr 6 JELEŃ Rychtal w konkursach zespołowych, gdzie w Goraju zajęli zaszczytne III miejsce, a we wszystkich wyżej wymienionych osiągali najwyższe noty i tym samym I miejsca. Osobiście mieszkańcy naszej gminy mogli usłyszeć pokaz jego umiejętności w czerwcu na Dniach Gminy Trzcinica, gdzie wystąpił ze swoim nauczycielem p. Pawłem Kaczmarkiem oraz na festynie rodzinnym w Pomianach wraz z grupą sygnalistów myśliwskich naszego powiatu. Jakubowi jak i pozostałym sygnalistom myśliwskim życzymy powodzenia w kolejnym sezonie konkursowym, a w najbliższym czasie bo już 16 sierpnia zapraszamy wszystkich chętnych do wysłuchania tej wspaniałej muzyki w Dworze Myśliwskim Ustronie w Opatowie na biesiadzie „Pyra Fest II”.