Theme header background image
Licznik odwiedzin: 437307

Projekty

Czujnik jakości powietrza w Gminie Trzcinica Stacje meteo w Zespołach Szkół Elektroniczna Platforma Zamówień Publicznych System powiadamiania mieszkańców SMS Wdrożenie elektronicznych usług publicznych w ramach projektu partnerskiego z udziałem Gmin Rychtal, Trzcinica oraz Bralin Przebudowa dróg w m. Trzcinica ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Wsparcie aktywności zawodowej rodziców w Gminie Trzcinica - utworzenie pierwszego żłobka Akademia wesołego przedszkolaka w Publicznym Przedszkolu Samorządowym w Laskach Budowa strefy aktywności (street workout) w miejscowości Trzcinica Budowa kanalizacji sanitarnej, w tym rozdzielenie sieci ogólnospławnej oraz budowa systemu zaopatrzenia w wodę wraz z odtworzeniem dróg 
w miejscowości Trzcinica Przebudowa z rozbudową przedszkola w miejscowości Laski Program Rewitalizacji Gminy Trzcinica

SIP Trzcinica

BIP


Informacje PSP

Zgaś ryzyko Stop pożarom traw

CEIDG

ESP

Aktualności

Za nami druga edycja Gminnego Biegu Ulicznego im. Janusza Smiatacza

Opublikowany przez admin Wtorek, 17.05.2016

15 maja 2016r. w Trzcinicy odbył się II Bieg Uliczny im. Janusza Smiatacza o puchar Wójta Gminy Trzcinica. Organizatorami przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Wsi Trzcinica "Przyszłość", Urząd Gminy Trzcinica oraz Klub Sportowy "Sparta" w Laskach.

Całość imprezy
 z ogromnym zaangażowaniem poprowadził Przewodniczący Rady Gminy Trzcinica Zdzisław Mikołajczyk, członek Stowarzyszenia Wsi Trzcinica „Przyszłość”
Na oficjalnej stronie internetowej zarejestrowało się 87 osób chętnych do wzięcia udziału
w biegu, ostatecznie na linii startu pojawiło się 78 zawodników z całej Polski, w tym wiele osób
z terenu gminy Trzcinica. Zawodnicy pokonali odcinek 8 km. Wszyscy biegacze dotarli szczęśliwie do linii mety, nagradzani na miejscu brawami kibiców i członków rodzin.
 I miejsce w kategorii mężczyzn zajął Mateusz Michalak z Namysłowa, pokonując trasę w czasie 27 min i 30 sekund, II miejsce Dawid Gołąbek z Lututowa, z czasem 28 min i 51 sekund, III miejsce wywalczył mieszkaniec Mroczenia Artur Rychlik, który uzyskał czas 29 min i 39 sekund. Natomiast w kategorii kobiet na podium znalazły się Kornelia Polek - Duraj z Murowa z czasem 32 min i 5 sekund, Dominika Duczmal z Rychtala pokonując trasę w czasie 32 min 24 sekundy oraz Kinga Gierak z Kępna, która ukończyła bieg w 37 min i 22 sekundzie. Pomiar dokonywany był w sposób elektroniczny.
Nowością w tym roku było zaangażowanie do biegu młodzieży gimnazjalnej - w tej grupie wiekowej zaprezentowało swoje umiejętności 14 osób z Zespołu Szkół w Trzcinicy oraz Zespołu Szkół w Laskach. Ich zadaniem było pokonanie dystansów: 800 m dla dziewczyn, 1200 m dla chłopców.
W kategorii dziewczyn I miejsce zajęła Magdalena Zimoch z ZS Trzcinica, II miejsce - Klaudia Sobik z ZS Trzcinica, III miejsce - Julia Waloszczyk z ZS Laski. W kategorii chłopców natomiast jako pierwszy bieg ukończył Bartosz Dybul z ZS Trzcinica, na II miejscu uplasował się Dawid Kwijas z ZS Trzcinica, a na III - Arkadiusz Tomalik z ZS Trzcinica.
Wszyscy biorący udział w zawodach zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami, które wręczali Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik , gość specjalny  imprezy – pani Mirosława Smiatacz oraz Renata Adamska - członek Stowarzyszenia Wsi Trzcinica "Przyszłość". Dla zwycięzców przygotowano również pamiątkowe puchary. Zgodnie z tradycją biegu puchary otrzymali również najstarsza zawodniczka i najstarszy zawodnik. W tej edycji byli to: Emilia Niewiejska i Stanisław Libera.
W trakcie imprezy każdy mógł napić się gorącej kawy, zjeść domowe ciasto czy posilić się grillowaną kiełbaską. Nie zabrakło również animatorów, którzy zadbali o dobrą zabawę wszystkich dzieci – było malowanie twarzy, duże bańki mydlane i wiele innych atrakcji.
Organizatorzy pragną serdecznie podziękować strażakom OSP z terenu gminy Trzcinica którzy licznie wspomogli organizatorów i wykazali się pełnym profesjonalizmem w zakresie zabezpieczenia skrzyżowań na trasie biegu.
Osobne podziękowania należą się również panu Marcinowi Gatnerowi oraz panu Stanisławowi Parzonce, którzy okazali pomoc i wsparcie finansowe w zorganizowaniu biegu.
Jak uzupełnia Wójt Grzegorz Hadzik: Chciałbym podziękować licznie przybyłym uczestnikom biegu, w tym gimnazjalistom i ich opiekunom. Dziękuję współorganizatorom, Stowarzyszeniu Wsi Trzcinica „Przyszłość”, Klubowi Sportowemu „Sparta” w Laskach, pani Mirosławie Smiatacz, druhom strażakom z OSP z całej gminy, sponsorom, służbom medycznym i policjantom. Zapraszam za rok na trzeci już bieg uliczny.