Theme header background image
Licznik odwiedzin: 225415

Projekty

Czujnik jakości powietrza w Gminie Trzcinica Kompleksowa modernizacja energetyczna w Zespole Szkół w Laskach Rozwój bazy rekreacyjnej w Gminie Trzcinica Program Rewitalizacji Gminy Trzcinica

SIP Trzcinica

BIP


Informacje PSP

Zgaś ryzyko Stop pożarom traw

Zgłoś problem

CEIDG

ESP

Aktualności

I Gminny Bieg Uliczny im. Janusza Smiatacza o puchar Wójta Gminy Trzcinica

Opublikowany przez admin Środa, 24.06.2015

21 czerwca, w Trzcinicy odbyła się impreza sportowa, której organizatorami byli Stowarzyszenie  Rozwoju Wsi Trzcinica „Przyszłość”, Urząd Gminy w Trzcinicy oraz Klub Sportowy „Sparta” w Laskach.


Na oficjalnej stronie internetowej zarejestrowało się 110 osób chętnych do wzięcia udziału w biegu, ostatecznie na linii startu pojawiło się 89 zawodników z całej Polski w tym wiele osób z terenu gminy Trzcinica. Zawodnicy pokonali odcinek 8 km, który dla niektórych okazał się niełatwym ( zawierał wiele wzniesień i zakrętów spowalniających bieg). Wszyscy zawodnicy dotarli szczęśliwie do linii mety nagradzani na miejscu brawami kibiców jak i członków rodzin. Wszyscy biorący udział w zawodach zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami, które wręczali Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik  i gość specjalny  imprezy – pani Mirosława Smiatacz. I miejsce w biegu zajął Damian Dyduch z Grębanina, pokonując trasę w czasie 30 min i 8 sekund, II miejsce Mateusz Michlak z Namysłowa, z czasem 30 min i 19 sekund, III miejsce wywalczył mieszkaniec Trzcinicy Kamil Piędzioch, który uzyskał czas 31 min i 33 sekund. Pomiar dokonywany był w sposób elektroniczny.

Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik wręczył zwycięzcom pamiątkowe puchary.  Zgodnie z regulaminem biegu puchary otrzymali również najstarsza zawodniczka i najstarszy zawodnik. Byli to: Jolanta Jakubowska z Wielunia i Andrzej Kawoń z Namysłowa. Raz jeszcze gratulujemy wszystkim zawodnikom sportowego ducha i ukończenia biegu. Zapraszamy za rok. Organizatorzy pragną serdecznie podziękować za pomoc i ogromne zaangażowanie strażakom OSP z terenu gminy Trzcinica, którzy wykazali się pełnym profesjonalizmem w zakresie zabezpieczenia skrzyżowań na trasie biegu.

Osobne podziękowania należą się również panu Stanisławowi Parzonce, który zasponsorował wodę dla wszystkich zawodników.

Mamy nadzieję, że impreza ta wpisze się już na stałe w kalendarz imprez sportowych w Naszej gminie, dlatego zapraszamy za rok tych co biegli i tych co zaczynają trenować już od jutra.