Theme header background image
Licznik odwiedzin: 416024

Projekty

Czujnik jakości powietrza w Gminie Trzcinica Stacje meteo w Zespołach Szkół Elektroniczna Platforma Zamówień Publicznych System powiadamiania mieszkańców SMS Przebudowa dróg w m. Trzcinica ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Wsparcie aktywności zawodowej rodziców w Gminie Trzcinica - utworzenie pierwszego żłobka Akademia wesołego przedszkolaka w Publicznym Przedszkolu Samorządowym w Laskach Budowa strefy aktywności (street workout) w miejscowości Trzcinica Budowa kanalizacji sanitarnej, w tym rozdzielenie sieci ogólnospławnej oraz budowa systemu zaopatrzenia w wodę wraz z odtworzeniem dróg 
w miejscowości Trzcinica Przebudowa z rozbudową przedszkola w miejscowości Laski Program Rewitalizacji Gminy Trzcinica

SIP Trzcinica

BIP


Informacje PSP

Zgaś ryzyko Stop pożarom traw

CEIDG

ESP

Aktualności

Promocja książki i podsumowanie konkursu w Gminie Trzcinica

Opublikowany przez admin Poniedziałek, 16.11.2015

12 listopada 2015 roku w Zespole Szkół w Trzcinicy odbyło się spotkanie promujące publikację pod nazwą „XXV - lecie Samorządu Terytorialnego Gminy Trzcinica” oraz podsumowanie IV edycji Konkursu Fotograficznego „Gmina Trzcinica w obiektywie 2015”.


Uroczystość organizowana była w ramach gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele samorządu lokalnego oraz powiatu, księża a także radni, sołtysi, kierownicy jednostek organizacyjnych, komendanci OSP, przewodniczące KGW, prezesi Stowarzyszeń, przedstawiciele służb działających w zakresie rolnictwa, którzy byli związani z Gminą Trzcinica w latach 1990 - 2015. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również laureaci czterech edycji Konkursu Fotograficznego „Gmina Trzcinica w obiektywie”.Zdj. Uczestnicy spotkania.Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik w trakcie wystąpienia nawiązał do zmian, które nastąpiły w ostatnim 25-leciu, dziękując zgromadzonym za pracę i zaangażowanie w rozwój Gminy Trzcinica. W trakcie prezentacji Wójt Gminy nawiązał do zagadnień, które znalazły się w publikacji  „XXV - lecie Samorządu Terytorialnego Gminy Trzcinica”, piątej pozycji z cyklu „Biblioteczka Gminy Trzcinica”.Zdj. Prezentacja publikacji XXV - lecie Samorządu Terytorialnego Gminy Trzcinica.Również zaproszeni goście nawiązali do wyborów z 1990 roku, dzięki którym mieszkańcy, poprzez samorząd, uzyskali zdolność wpływania na kierunki rozwoju Gminy Trzcinica.

Spotkanie było okazją do podsumowania IV edycji Konkursu Fotograficznego „Gmina Trzcinica w obiektywie 2015”.  Konkurs skierowany był do mieszkańców Gminy Trzcinica i terenu działania LGD „Wrota Wielkopolski” zajmujących się fotografią amatorsko.  Celem Konkursu Fotograficznego było utrwalenie niezwykłych miejsc w kontekście ich walorów historyczno - kulturalnych i otaczającej nas przyrody. Prace fotograficzne musiały zostać wykonane na terenie Gminy Trzcinica. Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, Przewodniczący Rady Gminy Trzcinica Zdzisław Mikołajczyk, Sekretarz Gminy Trzcinica Renata Ciemny wręczyli laureatom poszczególnych kategorii nagrody oraz pamiątkowe kubki.Zdj. Laureaci IV edycji Konkursu Fotograficznego „Gmina Trzcinica w obiektywie”.Zebrani w budynku Zespołu Szkół w Trzcinicy mogli podziwiać wystawę ze zdjęciami laureatów wszystkich edycji konkursu fotograficznego oraz wystawę prac dzieci i młodzieży szkolnej, która wzięła udział w gminnych konkursach plastycznych zorganizowanych z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Każdy z uczestników spotkania otrzymał publikację  „XXV-lecie Samorządu Terytorialnego Gminy Trzcinica.”

Spotkanie swoimi występami uświetniły chóry szkolne z Zespołu Szkół   w Laskach pod kierunkiem Danuty Wieczorek i z Zespołu Szkół w Trzcinicy pod kierunkiem Renaty Adamskiej, które zaprezentowały repertuar nawiązujący do obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość przygotował Zespół Szkół w Trzcinicy oraz Urząd Gminy w Trzcinicy.Zdj. Chór szkolny Violino z Zespołu Szkół w Laskach.

Zdj. Chór szkolny z Zespołu Szkół w Trzcinicy.List intencyjny przesłany Przez Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzenę Wodzińską.List gratulacyjny przekazany przez Wicestarostę Kępińskiego Grażynę Jany.