Theme header background image
Licznik odwiedzin: 347506

Projekty

Czujnik jakości powietrza w Gminie Trzcinica Wsparcie aktywności zawodowej rodziców w Gminie Trzcinica - utworzenie pierwszego żłobka Akademia wesołego przedszkolaka w Publicznym Przedszkolu Samorządowym w Laskach Budowa strefy aktywności (street workout) w miejscowości Trzcinica Budowa kanalizacji sanitarnej, w tym rozdzielenie sieci ogólnospławnej oraz budowa systemu zaopatrzenia w wodę wraz z odtworzeniem dróg 
w miejscowości Trzcinica Przebudowa z rozbudową przedszkola w miejscowości Laski Program Rewitalizacji Gminy Trzcinica

SIP Trzcinica

BIP


Informacje PSP

Zgaś ryzyko Stop pożarom traw

Zgłoś problem

CEIDG

ESP

Aktualności

Partnerska wizyta w Gminie Atany

Opublikowany przez admin Wtorek, 15.12.2009

W dniach 19 - 23 listopada 2009 przybywała z partnerską wizytą w zaprzyjaźnionej Gminie Atany Węgry delegacja Gminy Trzcinica

W dniach 19 - 23 listopada 2009 przybywała z partnerską wizytą w zaprzyjaźnionej Gminie Atany Węgry delegacja Gminy Trzcinica w składzie: Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, wiceprzewodniczący Rady Gminy Krzysztof Parzonka, przewodnicząca Komisji Rolnictwa, Handlu, Przemysłu , Usług i Ochrony Środowiska Zofia Parzonka oraz inspektor Urzędu Gminy w Trzcinicy Józef Żłobiński odpowiedzialny za koordynowanie prac w gospodarce komunalnej, robotach publicznych, drogownictwie.
Delegacja miała możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem struktur samorządowych, zasadami dotyczącymi finansowania i organizacji oświaty, problematyki organizacji pozarządowych w Gminie Atany.

Dużym wydarzeniem było zwiedzenie wystawy poświęconej walorom etnograficznym i regionalnym Gminy Atany, która prezentowana była w stolicy kraju Budapeszcie. Jednocześnie zwiedzono siedzibę Parlamentu Węgierskiego. Członkowie delegacji zapoznali sie z funkcjonowaniem Ośrodka Dziennego Pobytu w Atany gdzie w dziennych zajęciach biorą udział seniorzy z terenu działania gminy.
Była tez możliwość obejrzenia gospodarstw rolnych w tym przedsiębiorstw zajmujących się przetworem produktów rolnych.

Spotkania obejmowały występy chóru gminnego, chóru parafialnego oraz prezentacji osiągnięć organizacji pozarządowych działających na terenie Gminy Atany. Zwiedzano zagrodę w której zgromadzono zabytki i eksponaty regionalne.
Cała wizyta przebiegała w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.