Theme header background image
Licznik odwiedzin: 347001

Projekty

Czujnik jakości powietrza w Gminie Trzcinica Wsparcie aktywności zawodowej rodziców w Gminie Trzcinica - utworzenie pierwszego żłobka Akademia wesołego przedszkolaka w Publicznym Przedszkolu Samorządowym w Laskach Budowa strefy aktywności (street workout) w miejscowości Trzcinica Budowa kanalizacji sanitarnej, w tym rozdzielenie sieci ogólnospławnej oraz budowa systemu zaopatrzenia w wodę wraz z odtworzeniem dróg 
w miejscowości Trzcinica Przebudowa z rozbudową przedszkola w miejscowości Laski Program Rewitalizacji Gminy Trzcinica

SIP Trzcinica

BIP


Informacje PSP

Zgaś ryzyko Stop pożarom traw

Zgłoś problem

CEIDG

ESP

Aktualności

Harmonogram działań kulturalnych na rok 2010

Opublikowany przez admin Środa, 28.10.2009

Dnia 19 października 2009 roku w Urzędzie Gminy Trzcinica odbyło się zebranie dotyczące ułożenia harmonogramu działań kulturalnych na rok 2010.

Spotkaniu przewodniczył Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, spośród zaproszonych  gości przybyli W-ce Dyrektor z ZS w Laskach Wiesława Trzęsicka,  Dyrektor ZS w Trzcinicy Małgorzata Hadzik, nauczyciel sztuki i muzyki  Danuta Wieczorek z ZS Laski, w zastępstwie Pani Dyrektor z Gminnej Biblioteki  Publicznej w Trzcinicy w zebraniu uczestniczyła Natalia Fiołka następnie Kierownik Filii Bibliotecznej w Laskach Cecylia Pilarska oraz Przewodniczące KGW w Trzcinicy  Elżbieta Fusek, KGW w Piotrówce Maria Szpunar, KGW w Kuźnicy Trzcińskiej Zofia Makiola, KGW w Aniołce  Henryka Norbert,  W-ce przewodnicząca z KGW w Smardzach Elżbieta Kubot  Skarbnik KGW z Lasek Anna Szajdak oraz Przewodniczące Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Agnieszka Dubiel z Trzcinicy i Halina Nawrot z Lasek.
Urząd Gminy reprezentowała Inspektor ds. kultury Zofia Kwaśniak i Anna Rachlok.

       Celem spotkania było wspomniane już ustalenie kalendarza imprez realizowanych jak i współrealizowanych przez Urząd Gminy w Trzcinicy. Omówiono imprezy kulturalne zaplanowane na każdy miesiąc 2010 roku wśród których będą imprezy  związane z obchodami DNI GMINY  TRZCINICA  w miesiącu czerwcu, a więc turnieje tańca, piłki nożnej, II zjazd VW "Garbus", festyny, konkursy, turniej sołectw Gminy Trzcinica itp.

          Dyrektorzy obu Zespołów Szkół przedstawili swoje propozycje na rok 2010 min. Turniej Siatkówki o Puchar Wójta Gminy następnie Powiatowy Konkurs Wiedzy  o Wielkopolsce, Gminny Konkurs im. Wandy Chotomskiej plastyczny i recytatorski, Konkurs piosenki Obcojęzycznej, konkurs recytatorski im. Jana Pawła II, Powiatowy Festiwal Piosenki Religijnej, Olimpiady matematyczne, Konkurs ortograficzny, Konkurs języka angielskiego, Powiatowy Przegląd Tańca, Konkurs "Piosenka jest dobra na wszystko" i inne projekty.

        Gminna Biblioteka Publiczna wraz z Filią w Laskach zaplanowała ferie z Biblioteką , konkurs na Najciekawszą Kartkę i Stroik Wielkanocny, a także I edycję Gminnego przedsięwzięcia pt. "Od czwartego roku bez książeczki ani kroku"

           Pani Zofia Kwaśniak omówiła i przypomniała o stałych elementach roku  kulturalnego: Gminnym Śniadaniu Wielkanocnym, Gminnym Dniu Matki, którego podjęło się KGW Smardze , Dożynki gminne, Laskowskie święto plonów, Dzień Seniora, Gminna Wigilia organizowana przez KGW w Aniołce Pierwszej, a także o kolejnej wymianie polsko - węgierskiej, również Wójt Gminy Trzcinica  wspomniał o wydaniu w roku 2010  folderu promującego rękodzielniczych  z terenu Gminy Trzcinica.