Aktualności

IX Gminny Konkurs Recytatorski dla przedszkoli „Przyroda w poezji” pod hasłem: „Woda w przyrodzie”

Opublikowany przez admin Czwartek, 01.04.2021

W marcu 2021 r. nauczycielki Publicznego Przedszkola Samorządowego w Trzcinicy zorganizowały kolejną już IX edycję Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Przyroda w poezji”.


W tym roku hasło przewodnie konkursu brzmiało „Woda w przyrodzie”, a konkurs odbył się w zmienionej formule. Recytacje dzieci zostały nagrane i umieszczone w aplikacji Messenger.

24 marca 2021r. w Publicznym Przedszkolu Samorządowym w Trzcinicy komisja, w składzie pani Ewa Hetmańczyk – wicedyrektor Zespołu Szkół w Trzcinicy i pani Anna Parzonka – przedstawiciel Urzędu Gminy w Trzcinicy, odsłuchała nagrania recytujących przedszkolaków z Lasek i Trzcinicy. Dzieci oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 latki i 5-6 latki. Różnorodność wierszy wzbudziła podziw oceniających jurorów.

Laureaci konkursu w kategorii wiekowej 3-4 latki:

I miejsce – Julia Przybyła i Mikołaj Duś z Przedszkola w Trzcinicy

II miejsce – Helena Bogacz i Leon Gatner z Przedszkola w Laskach

III miejsce – Igor Dyla z Przedszkola w Laskach i Emilia Nolbert z Przedszkola w Trzcinicy

Wyróżnienie otrzymała Wiktoria Surmiak z Przedszkola w Laskach

Laureaci konkursu w kategorii wiekowej 5-6 latki:

I miejsce – Malwina Biczysko i Lena Grabska z Przedszkola w Laskach, Hanna Stężała z Przedszkola w Trzcinicy

II miejsce – Martyna Bargiel z Przedszkola w Laskach, Zofia Sikora i Kornelia Uszycka z Przedszkola w Trzcinicy

III miejsce – Oliwier Mega z Przedszkola w Laskach, Marcelina Szymańska i Martyna Aleksandrowicz z Przedszkola w Trzcinicy.

Laureatom życzymy kolejnych sukcesów!

Organizacją konkursu zajmowały się nauczycielki przedszkola w Trzcinicy: Mariola Bednarek i Aurelia Woźnica, fundatorem nagród był Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik. Nagrody i dyplomy dla dzieci oraz podziękowania dla nauczycielek zostały przekazane do obu przedszkoli do rozdania.

 


 
Linki
  1. http://www.trzcinica.com.pl/index.php/Printer/news/display/2021/4/1/ix-gminny-konkurs-recytatorski-dla-przedszkoli-przyroda-w-poezji-pod-hasem-woda-w-przyrodzie/