Aktualności

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Opublikowany przez admin Piątek, 12.11.2021

11 listopada 2021 roku upamiętniono 103. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.


O godzinie 10 w kościele parafialnym w Laskach odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny, które przewodniczył ks. proboszcz Rafał Czmyr. Eucharystie swoim śpiewem ubogacił chór Violino z Zespołu Szkół w Laskach. Po mszy złożono wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze przy tablicy pamiątkowej poświęconej Powstańcom Wielkopolskim, Żołnierzom Wojska Polskiego, Więźniom Obozów Zagłady, Uczestnikom Walki Podziemnej. Zapalono także znicze przy tablicy pamiątkowej obok Posterunku Policji w Laskach.

Msza święta w intencji Ojczyzny celebrowana była także w kościele filialnym w Piotrówce, a  przewodniczył jej ks. proboszcz Krystian Kowalski. Po zakończonej modlitwie złożono znicze i kwiaty przy tablicy pamiątkowej znajdującej się obok kościoła.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości również w kościele parafialnym w Trzcinicy odprawiona została uroczysta eucharystia, którą celebrował ks. proboszcz Mariusz Buczek.

Po mszy złożono wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze przy Urzędzie Gminy Trzcinica pod tablicą pamiątkową poświęconą Żołnierzom Polskim poległym za Ojczyznę.

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele samorządu, poczty sztandarowe, delegacje oraz mieszkańcy Gminy Trzcinica. Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik podziękował za odprawione dziękczynne msze, podziękował pocztom sztandarowym, delegacjom, warcie 77 WDH oraz mieszkańcom.Fotorelacja z obchodów 103. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. [1]


 
Linki
  1. http://www.trzcinica.com.pl/https://www.facebook.com/photo/?fbid=306411381484312&set=pcb.306412294817554
  2. http://www.trzcinica.com.pl/index.php/Printer/news/display/2021/11/12/obchody-narodowego-wita-niepodlegoci/