Aktualności

Rozliczono przyznane dotacje na wsparcie zadań publicznych realizowanych w 2020 roku

Opublikowany przez admin Wtorek, 12.01.2021

Organizacje i podmioty, którym przyznano dotację w 2020 roku z budżetu Gminy Trzcinica na wsparcie realizacji zadań publicznych rozliczyły swoje działania i projekty.


Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju nie udało się zrealizować zamierzonych działań w zakresie wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. Zarówno Towarzystwo Przyjaciół Lasek „Lukus” oraz KGW Pomiany podpisały w tej sprawie stosowne porozumienia, natomiast w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu dokonano aktualizacji ofert, co umożliwiło realizację projektów zgłoszonych do konkursu.

W 2020 roku zadania realizowały LZS Victoria Laski oraz LZS Trzcinica, które prowadziły zajęcia szkoleniowe i brały udział w seniorskich rozgrywkach sportowych

w dyscyplinie piłka nożna w ramach Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Z kolei szkolenie grup młodzieżowych w różnym wieku zrealizowane zostało przez Gminny Klub Sportowy Trzcinica. Zadanie w dziedzinie kultury fizycznej i sportu zrealizowało także Stowarzyszenie „Nasze Dzieci”. Zorganizowane zostały zajęcia aerobiku dla kobiet pod nazwą ”Aktywni razem”. Z kolei kluby sportowe Sparta Ultra Team i KS Volley Team Trzcinica zakupiły niezbędny sprzęt sportowy na bieżącą działalność oraz brały udział w zawodach i rozgrywkach sportowych: biegowych (Sparta Ultra Team) i siatkarskich (KS Volley Team Trzcinica).

Aktualnie trwa otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w bieżącym 2021 roku. Oferty przyjmowane będą do dnia do dnia 27.01.2021r. do godz. 15:00. Więcej informacji o otwartym konkursie ofert znajduje się na stronie internetowej BIP Urzędu Gminy Trzcinica: http://trzcinica.nowoczesnagmina.pl/. Serdecznie zapraszam i zachęcam wszystkie uprawnione podmioty do składania ofert. Jednocześnie dziękuje wszystkim organizacją za dotychczasowe zaangażowanie i działalność na rzecz mieszkańców Naszej Gminy.

 


 
Linki
  1. http://www.trzcinica.com.pl/index.php/Printer/news/display/2021/1/12/rozliczono-przyznane-dotacje-na-wsparcie-zada-publicznych-realizowanych-w-2020-roku/