Aktualności

Matematyczny projekt z dofinansowaniem

Opublikowany przez admin Piątek, 25.09.2020

[1]Zespół Szkół im. Jana Pawła II z sukcesem wziął udział w VII edycji Programu mPotęga. Jest to główny program grantowy Fundacji mBanku mający na celu zachęcić uczniów, nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do kreatywności.


W założeniach zakłada odczarowanie matematyki dzieciom i młodzieży oraz zachęcenie ich do zgłębiania tej nauki poprzez niestandardowe i nieszablonowe działania.

Szkoła złożyła dwa wnioski  w dwóch możliwych do złożenia kategoriach: jeden  dla klas 4-6 oraz drugi: dla klas 7-8 i w obu otrzymała dofinansowanie.

Pierwszy dofinansowany Projekt pt. „Bawmy się wspólnie matematyką”  dla  klas 4-6 ma na celu zaprzyjaźnić uczniów i ich rodziców z matematyką  poprzez wspólne działania obu tych podmiotów szkoły w duchu zabawy. Jakie to będą działania? Na czym będą polegały? Póki co to niespodzianka. Placówka zapewnia, że będzie ciekawie, kreatywnie i oczywiście zabawnie. Projekt rozpoczął się od Gminnej Olimpiady Matematyczno-Sportowej, do której zaproszono uczniów z ZS w Trzcinicy. Uczniowie z obu szkół gminy Trzcinica mieli możliwość sprawdzić się w drużynowych konkurencjach matematyczno-sportowych takich jak: „klepnij rzymianina”, „szarfowy bieg zagadkowy”, „zapałczany rowerek „ i wiele innych.

Uczniowie klas 4-6 z obu szkół bawili się na świeżym powietrzu. Atmosfera była wyjątkowa, a walka bardzo wyrównana.

Zwycięski puchar otrzymała klasa 4 z ZS w Laskach. Olimpiadę we współpracy z rodzicami oraz uczniami klasy VIII przygotowały i przeprowadziły: nauczycielka matematyki w ZS w Laskach Milena Sikora oraz wicedyrektor ZS i nauczyciel przedmiotów przyrodniczych  Ewa Mikołajczyk, które są także autorkami całego projektu.

Podziękowanie za organizację przedsięwzięcia od Grzegorza Hadzika, wójta gminy Trzcinica na ręce Hanny Smyrek dyrektor ZS w Laskach, przekazała Katarzyna Kuboszek pracownik Urzędu Gminy Trzcinica.

Drugi dofinansowany  projekt adresowany dla klas 7-8 zatytułowany „Rozbaw się Matematyką”  ma na celu odczarowanie matematyki w starszych klasach poprzez powrót do wspólnych zabaw na świeżym powietrzu w wielkoformatowe matematyczne gry planszowe.

Matematykę można lubić, matematyką można się bawić. Z matematyką można się zaprzyjaźnić. Uczniowie ZS Laski przekonają się o tym w tym roku szkolnym, realizując dofinansowane projekty grantowe.
 
Linki
  1. http://www.trzcinica.com.pl/index.php/news/display/2020/9/25/matematyczny-projekt-z-dofinansowaniem/
  2. http://www.trzcinica.com.pl/index.php/Printer/news/display/2020/9/25/matematyczny-projekt-z-dofinansowaniem/