Aktualności

Dotacje z budżetu Gminy Trzcinica 2020 r.

Opublikowany przez admin Wtorek, 17.03.2020

Gmina Trzcinica w ramach swojej bieżącej działalności rozstrzygnęła konkurs i udzieliła dotacje na prowadzenie różnorodnych zadań o charakterze kulturalnym i edukacyjnym oraz zajęć i działań sportowych kierowanych do mieszkańców Gminy Trzcinica. Podpisane zostały wszystkie umowy w tym zakresie.


W 2020 r. w ramach upowszechniania kultury fizycznej i sportu przewidziano szkolenie i udział w rozgrywkach ligowych w dziedzinie piłki nożnej w ramach 3 klubów sportowych. Są to LZS Victoria Laski, LZS Trzcinica i GKS Trzcinica zajmujący się szkoleniem dzieci i młodzieży. Ponadto, przewidziano zakup i uzupełnienie strojów i sprzętu sportowego oraz udział w zawodach dla klubu biegowego Sparta Ultra Team oraz dla klubu siatkarskiego KS Volley Trzcinica. Ponadto Stowarzyszenie Nasze Dzieci planuje zorganizowanie rajdu rowerowego oraz zajęcia aerobiku. Łączna wartość wsparcia tych zadań z budżetu Gminy Trzcinica to 100 000,00 zł.

Z kolei w zakresie działań o charakterze kulturalnym i edukacyjnym realizowane będą 2 zadania. Jest to Festiwal Kabaretu w Pomianach zaplanowany przez Koło Gospodyń Wiejskich Pomiany oraz spotkanie z kulturą w formie wyjazdu organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Lasek Lukus. W tej sferze zadań łączna wartość dotacji z budżetu Gminy Trzcinica to 3 750 zł.
 
Linki
  1. http://www.trzcinica.com.pl/index.php/Printer/news/display/2020/3/17/dotacje-z-budetu-gminy-trzcinica-2020-r/