Aktualności

Podsumowanie sezonu lotów gołębi 2020

Opublikowany przez admin Piątek, 06.11.2020

Zakończyło się szóste współzawodnictwo lotów gołębi w gminie Trzcinica wśród hodowców zrzeszonych w Sekcji Nr 7 w Laskach. Najlepsi  w tej dyscyplinie sportowej otrzymali tradycyjnie puchary i statuetki ufundowane przez Wójta Gminy Trzcinica za osiągnięcia w bieżącym sezonie.


Sezon lotowy zaczyna się już w okresie wiosennym. Wcześniej ustalane są szczegóły lotów konkursowych tj.: skąd, na jaką odległość oraz ich harmonogram. Najczęściej ustala się takie miejscowości i miejsca, żeby mniej więcej były dla wszystkich uczestników korzystne – tzn. żeby odległość z nich do miejscowości

z danego oddziału była podobna dla wszystkich. Zazwyczaj zaczyna się od krótkich lotów: 100 –  200 km, z kolei najdłuższe loty to nawet powyżej 500 km.

Wręczenia wyróżnień w tegorocznej edycji  w imieniu Wójta Gminy Trzcinica Grzegorza Hadzika dokonał Prezes Sekcji w Laskach Mariusz Dybul. Wyniki mistrzostw gminy Trzcinica w 2020 roku przedstawiają się następująco:Kategoria OPEN

Pluta Mirosław – mistrz

Dybul Miłosz i Mariusz (duet) - I wicemistrz

Pilarski Jakub i Krzysztof (duet) – II wicemistrzKategoria gołębi rocznych

Dybul Miłosz i Mariusz (duet) – mistrz

Powroźnik Marcin – I wicemistrz

Piędzioch Mirosław – II wicemistrzKategoria gołębi młodych – zawody bez klasyfikacjiTytuł Super Mistrza Sekcji Laski otrzymał duet: Dybul Miłosz i Mariusz.
 
Linki
  1. http://www.trzcinica.com.pl/index.php/Printer/news/display/2020/11/6/podsumowanie-sezonu-lotow-gobi-2020/