Aktualności

Zakurzone melodie

Opublikowany przez admin Czwartek, 26.09.2019

[1]30 lipca 2019 roku w Urzędzie Gminy Trzcinica odbyło się spotkanie Pani Izabeli Suflety Dyrektor Kępińskiego Ośrodka Kultury z Grzegorzem Hadzikiem Wójtem Gminy Trzcinica. Tematem spotkania była możliwość zorganizowania wydarzenia kulturalnego przez Kępiński Ośrodek Kultury pod tytułem „Zakurzone melodie” przy współudziale Gminy Trzcinica.


Wójt Gminy Trzcinica zadeklarował pomoc w zorganizowaniu koncertu w wykonaniu uzdolnionej młodzieży, w tym z Gminy Trzcinica, której towarzyszyć będę znani muzycy: Kajetan Borowski i Mateusz Szewczyk. 17 września 2019 roku zawarta została umowa dotycząca współfinansowania tego wydarzenia. Gmina Trzcinica zabezpieczyła na ten cel kwotę 3 000 złotych. Ponadto ze środków Gminy Trzcinica zostanie sfinansowany dojazd i powrót autobusem członków chórów szkolnych wraz z dyrygentami i opiekunami.

Uroczysty koncert „Zakurzone melodie” odbędzie się 7 października 2019 roku w Kinie „Sokolnia”. Oprócz wykonawców z Gminy Trzcinica uczestniczyć będą członkowie obu chórów szkolnych wraz z dyrygentami i opiekunami.

Gmina Trzcinica od 2016 roku organizuje wyjazdy studyjne dla członków chórów szkolnych z Zespołu Szkół w Laskach i Zespołu Szkół w Trzcinicy jako podziękowanie za całoroczny wysiłek włożony w działalność chóralną oraz uświetnianie uroczystości gminnych występami.

Dotychczas członkowie chórów szkolnych uczestniczyli w wyjazdach do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” do Koszęcina (2016 rok), do Opola –Filharmonia Opolska i Muzeum Polskiej Piosenki (2017 rok), do Wrocławia – Narodowe Forum Muzyki (2018 rok). Program każdego z wyjazdów zawierał elementy szkoleniowe. Natomiast w tym roku będzie to udział w uroczystym koncercie „Zakurzone melodie”.Więcej informacji na stronie: https://kok.kepno.pl/2019/09/zakurzone-melodia/ [2]    


 
Linki
  1. http://www.trzcinica.com.pl/index.php/news/display/2019/9/26/zakurzone-melodie/
  2. http://www.trzcinica.com.pl/https://kok.kepno.pl/2019/09/zakurzone-melodia/
  3. http://www.trzcinica.com.pl/index.php/Printer/news/display/2019/9/26/zakurzone-melodie/