Aktualności

„Gmina Trzcinica w obiektywie” w kolejnym etapie konkursu

Opublikowany przez admin Poniedziałek, 05.08.2019

[1]W kwietniu 2019 roku odbywający się w Gminie Trzcinica już od 2012 roku cykl konkursów fotograficznych został zgłoszony do konkursu ogłoszonego przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”.


Gmina Trzcinica od kilku lat przeprowadza konkurs fotograficzny o nazwie przewodniej „Gmina Trzcinica w obiektywie”. Tematyka promuje uwiecznienie niezwykłych miejsc w kontekście ich walorów historyczno - kulturalnych i otaczającej nas przyrody i nawiązuje do terenu Gminy Trzcinica. Prace oceniane są w różnych kategoriach wiekowych, a sam konkurs fotograficzny był modyfikowany pod względem jego zasad, jak również uatrakcyjnienia i uszczegółowiania tematyki. Laureaci mają możliwość zaprezentowania swoich fotografii podczas różnych imprez i uroczystości gminnych. Prace biorące udział w konkursach wykorzystywane również są do realizacji materiałów promocyjnych Gminy Trzcinica takich jak okolicznościowe pocztówki, kalendarze, umieszczane są w gminnych publikacjach.

26 lipca 2019 roku w Urzędzie Gminy Trzcinica odbył się kolejny etap konkursu ogłoszonego przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Zespół Sędziów Sprawozdawców Konkursu przeprowadził wizję lokalną i ocenił przedmiotowy projekt „Gmina Trzcinica w obiektywie”. W spotkaniu i ocenie projektu uczestniczył Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik oraz pracownik Urzędu Gminy Trzcinica

Dawid Gościniak. Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie, które planowane jest we wrześniu 2019 roku. Należy zaznaczyć, że Gmina Trzcinica już trzykrotnie została wyróżniona w poprzednich latach za swoje działania. Były to następujące projekty: Biblioteczka Gminy Trzcinica (2017 r.), Bieg Uliczny w Trzcinicy (2015 r.), Trzcinica i okolice – moja mała ojczyzna (2012 r.). Nagrodzony był także projekt Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy „Czwartkowe spotkania z książką” (2018 r.).


 
Linki
  1. http://www.trzcinica.com.pl/index.php/news/display/2019/8/5/gmina-trzcinica-w-obiektywie-w-kolejnym-etapie-konkursu/
  2. http://www.trzcinica.com.pl/index.php/Printer/news/display/2019/8/5/gmina-trzcinica-w-obiektywie-w-kolejnym-etapie-konkursu/