Aktualności

XI Powiatowy Festiwal Piosenki Religijnej

Opublikowany przez admin Piątek, 28.06.2019

[1]6 czerwca 2019 r. w Zespole Szkół w Trzcinicy odbył się XI Powiatowy Festiwal Piosenki Religijnej. W konkursie wzięło udział 43 uczestników z 19 szkół podstawowych powiatu kępińskiego.


Przesłuchania odbyły się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI i VII-VIII szkoły podstawowej. Prezentacje uczestników oceniała specjalnie w tym celu powołana komisja konkursowa, w której skład wchodzili: pani Barbara Kosmala-Kubiak – wieloletnia organistka w Parafii p.w. św. Stanisława Biskupa w Trzcinicy, pani Ewa Olek – nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej Nr 1 i w Szkole Muzycznej w Kępnie, dyrygent chóru szkolnego i Reprezentacyjnego Chóru Powiatu Kępińskiego „Con Brio”, ks. kanonik Wiesław Cieplik – proboszcz Parafii p.w. św. Stanisława Biskupa w Trzcinicy, pan Sebastian Sikora – muzyk, pedagog, dyrygent, dyrektor artystyczny czterech chórów.W kategorii klas I-III wyniki prezentują się następująco:

I miejsce zajęła Zofia Dziergwa ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kępnie przygotowana przez panią Ewę Olek,

II miejsce zajęła Amelia Namyślak ze Szkoły Podstawowej w Łęce Mroczeńskiej przygotowana przez pana Andrzeja Ciurysa,

III miejsce zajęła Natalia Krawczyk ze Szkoły Podstawowej w Łęce Opatowskiej przygotowana przez panią Martynę Pacynę.Wyróżnienia w tej kategorii zdobyli: Paulina Butzek ze Szkoły Podstawowej w Drożkach przygotowana przez panią Katarzynę Górę, Amelia Kosińska ze Szkoły Podstawowej w Opatowie przygotowana przez pana Przemysława Durleja, Martyna Kostrzewa ze Szkoły Podstawowej w Donaborowie przygotowana przez panią Danutę Wysotę.W kategorii klas IV-VI wyniki prezentują się następująco:

I miejsce zajęła Weronika Kisiel ze Szkoły Podstawowej w Opatowie przygotowana przez pana Przemysława Durleja,  

II miejsce zajął Jakub Gola ze Szkoły Podstawowej w Olszowie przygotowany przez panią Grażynę Dylę,

III miejsce zajęła Amelia Zysiek  ze Szkoły Podstawowej w Krążkowach przygotowana przez panią Jadwigę Wiśniewską.Wyróżnienia w tej kategorii zdobyły: Zuzanna Durlej ze Szkoły Podstawowej w Trzcinicy przygotowana przez panią Renatę Adamską, Weronika Topoła ze Szkoły Podstawowej w Drożkach przygotowana przez panią Aleksandrę Cegłę, Marcelina Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kępnie przygotowana przez panią Ewę Olek.W kategorii klas VII-VIII wyniki prezentują się następująco:

I miejsce zajęła Natalia Pawlik ze Szkoły Podstawowej w Trzcinicy przygotowana przez panią Renatę Adamską,

II miejsce zajęła Julia Leśniarek ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kępnie przygotowana przez panią Ewę Olek,

III miejsce zajęła Martyna Stefańska ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Buczku przygotowana przez panią Sylwię Świerczyńską-Albert.Wyróżnienia w tej kategorii zdobyli: Nikola Konieczna ze Szkoły Podstawowej w Opatowie przygotowana przez pana Przemysława Durleja, Patrycja Rabiega ze Szkoły Podstawowej w Grębaninie przygotowana przez pana Andrzeja Ciurysa, Marcel Stanikowski ze Szkoły Podstawowej w Siemianicach przygotowany przez pana Rafała Kaczmarzyka.Zwycięzcy zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami „Złotej nutki”, które wręczył Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i płyty. Wójt podziękował nauczycielom za przygotowanie uczniów do występów oraz Zespołowi Szkół w Trzcinicy za zorganizowanie kolejnej edycji festiwalu.Juror festiwalu pan Sebastian Sikora ufundował nagrody dodatkowe w postaci konsultacji wokalnych (termin i miejsce zostaną uzgodnione z zainteresowanymi) dla następujących uczestników: Jakuba Goli, Natalii Pawlik, Patrycji Rabiegi, Marcela Stanikowskiego i Martyny Stefańskiej.  Przebiegowi festiwalu towarzyszyły występy szkolnego chóru, działającego przy ZS w Trzcinicy, prowadzonego przez panią Renatę Adamską. Organizatorem całego przedsięwzięcia była katechetka pani Renata Adamska.
 
Linki
  1. http://www.trzcinica.com.pl/index.php/news/display/2019/6/28/xi-powiatowy-festiwal-piosenki-religijnej/
  2. http://www.trzcinica.com.pl/index.php/Printer/news/display/2019/6/28/xi-powiatowy-festiwal-piosenki-religijnej/