Aktualności

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Opublikowany przez admin Wtorek, 12.11.2019

[1]10 listopada 2019 roku w Kościele Parafialnym w Laskach odbyła się Msza święta w intencji Ojczyzny. 11 listopada 2019 roku Msze święte w intencji Ojczyzny odbyły się w Kościele Filialnym w Piotrówce i Kościele Parafialnym w Trzcinicy.


10 listopada 2019 roku w Kościele Parafialnym w Laskach odbyła się Msza święta w intencji Ojczyzny. Po mszy złożono wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze przy tablicy pamiątkowej poświęconej Powstańcom Wielkopolskim, Żołnierzom Wojska Polskiego, Więźniom Obozów Zagłady, Uczestnikom Walki Podziemnej. Zapalono także znicze przy tablicy pamiątkowej obok Posterunku Policji w Laskach.

11 listopada 2019 roku Msze święte w intencji Ojczyzny odbyły się w Kościele Filialnym w Piotrówce i Kościele Parafialnym w Trzcinicy. Po mszy złożono wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze przy Urzędzie Gminy Trzcinica pod tablicą pamiątkową poświęconą Żołnierzom Polskim poległym za Ojczyznę oraz przy tablicy pamiątkowej w Piotrówce.

W uroczystościach udział wzięli  przedstawiciele samorządu, poczty sztandarowe, delegacje oraz mieszkańcy Gminy Trzcinica. Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik podziękował za odprawione dziękczynne msze, podziękował pocztom sztandarowym, delegacjom, warcie 77 WDH oraz mieszkańcom.


 
Linki
  1. http://www.trzcinica.com.pl/index.php/news/display/2019/11/12/obchody-narodowego-wita-niepodlegoci/
  2. http://www.trzcinica.com.pl/index.php/Printer/news/display/2019/11/12/obchody-narodowego-wita-niepodlegoci/