Aktualności

Kontynuacja zajęć Szkolnego Klubu Sportowego

Opublikowany przez admin Wtorek, 08.01.2019

[1]Gmina Trzcinica w 2018 roku, w okresie od stycznia do listopada realizowała w Zespole Szkół w Laskach i w Zespole Szkół w Trzcinicy projekt Szkolnego Klubu Sportowego, którego operatorem był Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”.

Zajęcia odbywały się łącznie w 3 grupach w wymiarze 2 godzin tygodniowo dla każdej grupy, a prowadzili je nauczyciele wychowania fizycznego w salach gimnastycznych oraz na terenie szkolnych boisk sportowych. Program ten współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego.
Gmina Trzcinica planuje w bieżącym roku kontynuację tych zajęć, a do projektu zostały zgłoszone 4 grupy, po dwie grupy z każdej ze szkół podstawowych. W Zespole Szkół w Laskach zajęcia z gier zespołowych w grupie mieszanej prowadzić będzie Małgorzata Drzazga, natomiast z gier i zabaw ruchowych Dorota Cłapa. Z kolei w Zespole Szkół w Trzcinicy zajęcia z gier zespołowych w grupie chłopięcej prowadzić będzie Krzysztof Stefański, natomiast zajęcia ogólnorozwojowe w grupie dziewczęcej Elżbieta Godek.
Celem zajęć jest poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości, jak również promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Jak pokazała realizacja programu w 2018 roku, zajęcia uwzględniały różne ciekawe formy. Oprócz tradycyjnych treningów z gier zespołowych takich jak: piłka nożna, siatkówka czy koszykówka, nie zabrakło też turniejów, budowane były różnorodne tory przeszkód, na których dzieci rozwijały swoją wytrzymałość, siłę, zwinność, szybkość, pokonywały swoje lęki, poznawały swoje możliwości i wzmacniały wiarę w siebie.

 
Linki
  1. http://www.trzcinica.com.pl/index.php/news/display/2019/1/8/kontynuacja-zaj-szkolnego-klubu-sportowego/
  2. http://www.trzcinica.com.pl/index.php/Printer/news/display/2019/1/8/kontynuacja-zaj-szkolnego-klubu-sportowego/