Aktualności

Przygotowania do pozyskania środków na żłobek

Opublikowany przez admin Środa, 26.09.2018

[1]18 września 2018 r. w Trzcinicy rozpoczął się cykl szkoleń pn. „Nowe kompetencje samorządu w zakresie form opieki nad dziećmi do lat 3”. Zajęcia prowadzone są przez Wyższą Szkołę Gospodarki z Bydgoszczy.

 

W szkoleniu udział wzięli pracownicy Zespołu Szkół w Trzcinicy oraz pracownicy Urzędu Gminy Trzcinica. Kolejne spotkania szkoleniowe zaplanowano w dniach: 21.09 (piątek), 24.09 (poniedziałek) i 27.09 (czwartek). Tematyka szkolenia obejmuje między innymi: omówienie aktów prawnych i strategii związanych z opieką nad dziećmi w wieku do lat 3. Wśród bloków szkoleniowych  przewidziano także tematykę zarządzania inwestycją budowy żłobków i klubów dziecięcych oraz finansowanie takich nowo powstałych instytucji.
Gmina Trzcinica posiada już komplet dokumentacji projektowej dla budowy żłobka oraz planuje w bieżącym roku przystąpić do konkursu ofert na finansowanie zadań z zakresu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 z rządowego programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pn. „MALUCH+”, który ogłoszony zostanie prawdopodobnie w listopadzie.

 
Linki
  1. http://www.trzcinica.com.pl/index.php/news/display/2018/9/26/przygotowania-do-pozyskania-rodkow-na-obek/
  2. http://www.trzcinica.com.pl/index.php/Printer/news/display/2018/9/26/przygotowania-do-pozyskania-rodkow-na-obek/