Aktualności

Wycieczka do Kalisza i Gołuchowa

Opublikowany przez admin Poniedziałek, 16.07.2018

11 lipca 2018 roku odbyła się wycieczka do Kalisza i Gołuchowa, sfinansowana przez Gminę Trzcinica, a zrealizowana przez Biuro Podróży Latawiec Travel.

Wzięło w niej udział 31 uczniów ze klas I-VII Szkoły Podstawowej w Laskach.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Kaliskiego Grodu Piastów w najstarszej dzielnicy miasta – Zawodziu. Dzieci mogły podziwiać pozostałości średniowiecznej świątyni oraz zrekonstruowane chaty wraz z wyposażeniem. W muzeum znajduje się także dom ze schyłku XVIII wieku. Pani przewodnik opowiedziała uczniom o życiu ich prababć. Dzieci wykazały się niemałą wiedzą, kiedy odpowiadały na pytania związane z dawnymi sprzętami domowymi. Niekwestionowaną atrakcją była zabawa ze zwierzętami.
Następnie grupa wycieczkowa udała się do centrum najstarszego miasta w Polsce – Kalisza. Wraz z przewodnikiem dzieci przeszły trasę od Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego, przez Park Miejski, Sanktuarium Wniebowzięcia NMP aż do Rynku ze zjawiskowym Ratuszem. Potem grupa skierowała się do restauracji Pięterko, gdzie podano obiad.
Ostatnim punktem był przejazd do Gołuchowa i zwiedzanie renesansowego zamku. Dzięki Izabelli z Czartoryskich Działyńskiej  przypomina on te znad Loary. Przewodnik oprowadził dzieci po wnętrzach, opowiadając o unikatowych elementach wystroju. Następnie uczniowie udali się na spacer po parku, gdzie znajdowała się także zagroda żubrów i danieli. Dzieci nie omieszkały zakupić pamiątek związanych z Gołuchowem.

 

 
Linki
  1. http://www.trzcinica.com.pl/index.php/Printer/news/display/2018/7/16/wycieczka-do-kalisza-i-gouchowa/