Aktualności

Kolejna edycja nauki pływania zakończona

Opublikowany przez admin Środa, 03.01.2018

[1]W grudniu 2017 r. w Gminie Trzcinica zakończyła się VIII edycja zajęć nauki pływania dla uczniów szkół podstawowych w formie pozaszkolnych zajęć sportowych.

Odbyło się łącznie 8 wyjazdów do Namysłowa, a zajęcia odbywały się z częstotliwością raz w tygodniu dla każdej grupy. Udział w zajęciach brały wszystkie chętne dzieci z drugich i trzecich klas obu szkół podstawowych z Lasek i Trzcinicy. Opiekę podczas przejazdów sprawowali nauczyciele, a podczas trwania zajęć w basenie także instruktorzy nauki pływania i personel basenu.
Przed rozpoczęciem cyklu tych zajęć, wszyscy uczestnicy tradycyjnie otrzymali silikonowe czepki pływackie. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach w basenie, z niecierpliwością czekały na każdy kolejny wyjazd. Frekwencja uczniów była wysoka. Udział w zajęciach dał im nie tylko możliwość nauki pływania, ale również możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu i dobrej zabawy. Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczały mnóstwo radości i satysfakcji. Należy jednak zaznaczyć, że głównym celem tych zajęć, oprócz nabywania typowo umiejętności pływackich było oswojenie uczestników z wodą oraz przedstawienie zasad bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych. Zajęcia w ramach działań profilaktycznych miały na celu korygowanie wad postawy i promowanie aktywności fizycznej. Całość kosztów projektu finansowana była ze środków Gminy Trzcinica.

 
Linki
  1. http://www.trzcinica.com.pl/index.php/news/display/2018/1/3/kolejna-edycja-nauki-pywania-zakoczona/
  2. http://www.trzcinica.com.pl/index.php/Printer/news/display/2018/1/3/kolejna-edycja-nauki-pywania-zakoczona/