Aktualności

Gmina Trzcinica w projekcie „SKS 2018”

Opublikowany przez admin Piątek, 12.01.2018

[1]Gmina Trzcinica wraz z Zespołem Szkół w Laskach i Zespołem Szkół w Trzcinicy przystąpiła do projektu „Szkolny Klub Sportowy 2018”, który dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki (ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej) oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a jego realizatorem na terenie województwa wielkopolskiego jest Szkolny Związek Sportowy z Poznania.

Program polega na uruchomieniu i organizacji pozalekcyjnych zajęć sportowych prowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego głównie na terenie obiektów szkolnych. W Zespole Szkół w Trzcinicy uruchomiona zostanie 1 grupa męska prowadzona przez Pana Krzysztofa Stefańskiego w grach zespołowych oraz 1 grupa kobieca prowadzona przez Panią Elżbietę Godek w zajęciach ogólnorozwojowych. Natomiast w Zespole Szkół w Laskach uruchomiona zostanie 1 grupa mieszana prowadzona przez Panią Małgorzatę Drzazgę w grach zespołowych. Łącznie w tych zajęciach uczestniczyć będzie 46 uczniów.


Główne cele programu to promocja  zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży oraz  zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych  zajęć sportowo – rekreacyjnych. Zajęcia prowadzone będą 2 razy w tygodniu w wymiarze czasowym 2 x 60 minut do 15 grudnia 2018r. Wszyscy uczestnicy tych zajęć objęci są ubezpieczeniem zapewnionym przez Wielkopolski Szkolny Związek Sportowy. Gmina Trzcinica zagwarantuje jako wkład własny zestawy koszulek.

 
Linki
  1. http://www.trzcinica.com.pl/index.php/news/display/2018/1/12/gmina-trzcinica-w-projekcie-sks-2018/
  2. http://www.trzcinica.com.pl/index.php/Printer/news/display/2018/1/12/gmina-trzcinica-w-projekcie-sks-2018/