Aktualności

Turniej Orlików

Opublikowany przez admin Wtorek, 05.09.2017

[1]2 września 2017 roku na Stadionie w Trzcinicy odbył się Turniej Piłki Nożnej rocznika 2005-2010 pod patronatem Wójta Gminy Trzcinica.

Uroczystego otwarcia dokonali Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, Proboszcz Parafii w Trzcinicy ks. kanonik Wiesław Cieplik oraz Prezes Gminnego Klubu Sportowego w Trzcinicy Grzegorz Szar. Organizacji Turnieju podjęły się Gminny Klub Sportowy, Urząd Gminy w Trzcinicy oraz duża grupa rodziców zawodników.
    Do udziału w turnieju zgłoszone zostały drużyny z Głuszyny, Siemianic, Kraszewic, Wieruszowa, Wołczyna, Krążkowych, Rychtala, Kępna, Słupi i Trzcinicy w trzech kategoriach wiekowych: Orlik rocznik 2005/2006, Orlik rocznik 2007/2008 i Orlik rocznik 2009/2010. Grano systemem każdy z każdym w poszczególnych grupach wiekowych. Wszystkie mecze koordynowało trzech sędziów - Przemysław Fuczyło, Tomasz Lenort i Maciej Musiała.
    Turniej okazał się doskonałą zabawą i odbył się w przyjaznej atmosferze. Wyniki rozgrywek przedstawiają się następująco:

W roczniku 2005 – 2006
Wystąpiły 3 zespoły, rozegrały swoje mecze w systemie każdy z każdym, mecz + rewanż
1 miejsce GKS Orlik Kraszewice
2 miejsce GKS Trzcinica
3 miejsce Agroplon Głuszyna

W roczniku 2007 – 2008
Wystąpiło 7 zespołów, system rozgrywek każdy z każdym
1 miejsce Marcinki Kępno rocznik 2008
2 miejsce AP Wieruszów
3 miejsce Marcinki Kępno rocznik 2007
4 miejsce MKS Wołczyn
5 miejsce Wielkopolanin Siemianice
6 miejsce GKS Orlik Kraszewice
7 miejsce GKS Trzcinica
 
W roczniku 2009 – 2010
Wystąpiły 4 drużyny, system rozgrywek każdy z każdym
1 miejsce AP Wieruszów
2 miejsce GKS Orlik Kraszewice
3 miejsce Agroplon Głuszyna
4 miejsce GKS Trzcinica


    Wszyscy uczestnicy biorący udział w rozgrywkach oraz Prezes GKS Grzegorz Szar otrzymali pamiątkowe medale, które wręczył Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik. Drużyny zwycięskie otrzymały pamiątkowe puchary oraz dyplomy  natomiast drużyny, które zajęły pierwsze miejsca otrzymały piłki ufundowane przez Firmę Zapnet. Dużą atrakcją dla wszystkich zebranych na turnieju dzieci były także baloniki, które można było otrzymać od przedstawicieli tejże firmy. Niespodzianką dla wszystkich były spadające z nieba słodycze, które zapewnił Pan Dominik Banaś. Dzieci licznie korzystały z dmuchanych zamków oraz malowały twarze w różnorodne wzory, co koordynowała Pani Natalia Wabnic – Maryniak.
    Wójt Gminy Trzcinica pogratulował wszystkim zawodnikom za duże zaangażowanie i sportową rywalizację oraz życzył wytrwałości i dalszego rozwoju sportowego. Nie zabrakło także podziękowań dla GKS Trzcinica wraz z Prezesem Grzegorzem Szarem, księdza kanonika Wiesława Cieplika oraz wszystkich rodziców zawodników za ich aktywny udział w przygotowanie turnieju. Wręczono statuetki dla najlepszego bramkarza, którym był Igor Kowalczyk z GKS Orlik Kraszewice 2005-2006 najlepszego strzelca którym okazał się Mateusz Pientkiewicz z Wołczyna rocznik 2007-2008 oraz najlepszego zawodnika którym został Kacper Mokras AP Wieruszów  z rocznika 2009-2010.
Impreza wpisała się na stałe w kalendarz imprez sportowych Gminy Trzcinica.

 
Linki
  1. http://www.trzcinica.com.pl/index.php/news/display/2017/9/5/turniej-orlikow/
  2. http://www.trzcinica.com.pl/index.php/Printer/news/display/2017/9/5/turniej-orlikow/