Aktualności

Festiwal Produktu Lokalnego 20 września 2009 r. w Ustroniu koło Opatowa

Opublikowany przez admin Środa, 16.09.2009

[1]Festiwal Produktu Lokalnego 20 września 2009 r. w Ustroniu koło Opatowa

Dnia 20 września 2009 roku w Dworze Myśliwskim Ustronie koło Opatowa odbył się Festiwal Produktu Lokalnego w którym brały udział gminy wchodzące w skład powiatu kępińskiego w tym Gmina Trzcinica.

Gmina Trzcinica zaprezentowała się od strony kulinarnej oraz rękodzielniczej.Panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Trzcinicy, Smardzach, Wodzicznej i Piotrówki oraz Pani Patrycja Jędrzejewska przygotowały pyszne potrawy wśród nich schab w sosie winnym, żeberka w kapuście, kopytka, a także smalec, masło wiejskie, ser biały wiejski, paszteciki itp. nie zabrakło również  nalewek przygotowanych z letnich zbiorów owoców przez Pana Franciszka Skibę, oraz chleba upieczonego przez Firmę  PPHU PioHenBet  z Wodzicznej.

Od strony rękodzielniczej przeważały obrazy wyszywane haftem krzyżykowym, serwety i serwetki richelieu autorstwa Pani Krystyny Krowiarz, Stanisławy Gattner, Agaty Sennik, Elżbiety Ligockiej, Krystyny Skiba, Sylwii Adamek, Michaliny Paś, KGW w Pomianach oraz rzeźby Pana Ryszarda Frajtaga i Stefana Zawady. Nie zabrakło również kompozycji kwiatowych wystawionych przez Panią Izabelę Krzyształowicz.
Gmina Trzcinica otrzymała 2 wyróżnienia, które dostały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Smardzach za ser biały wiejski oraz Pan Stefan Zawada za rzeźby w korze topoli, a także 2 nagrody w postaci sprzętu AGD, które otrzymały Pani Patrycja Jędrzejewska za zajęcie II miejsca w kategorii pieczywo i produkty mleczne oraz Pani Irena Perlitius za zajęcie III miejsca w kategorii mięsa i wyroby mięsne.

Dzięki pięknej pogodzie i wytrwałym uczestnikom, Festiwal przebiegał w miłej atmosferze.
Duże zainteresowanie wzbudziło stoisko Gminy Trzcinica w tym prezentowane rękodzieła jak i wystawa tematyczna ”Gmina Trzcinica z lotu ptaka”. Całość koordynowana była przez Panią Annę Rachlok wspieraną przez Panie Donatę Gawlik, Justynnę Muszalską, Joannę Jendrycę i Pana Tomasza Samulskiego.

 
Linki
  1. http://www.trzcinica.com.pl/index.php?module=news&func=display&sid=6
  2. http://www.trzcinica.com.pl/index.php/Printer/news/display/2009/9/16/festiwal-produktu-lokalnego-20-wrzenia-2009-r-w-ustroniu-koo-opatowa/