Aktualności

Partnerska wizyta w Gminie Atany

Opublikowany przez admin Wtorek, 15.12.2009

[1]W dniach 19 - 23 listopada 2009 przybywała z partnerską wizytą w zaprzyjaźnionej Gminie Atany Węgry delegacja Gminy Trzcinica

W dniach 19 - 23 listopada 2009 przybywała z partnerską wizytą w zaprzyjaźnionej Gminie Atany Węgry delegacja Gminy Trzcinica w składzie: Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, wiceprzewodniczący Rady Gminy Krzysztof Parzonka, przewodnicząca Komisji Rolnictwa, Handlu, Przemysłu , Usług i Ochrony Środowiska Zofia Parzonka oraz inspektor Urzędu Gminy w Trzcinicy Józef Żłobiński odpowiedzialny za koordynowanie prac w gospodarce komunalnej, robotach publicznych, drogownictwie.
Delegacja miała możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem struktur samorządowych, zasadami dotyczącymi finansowania i organizacji oświaty, problematyki organizacji pozarządowych w Gminie Atany.

Dużym wydarzeniem było zwiedzenie wystawy poświęconej walorom etnograficznym i regionalnym Gminy Atany, która prezentowana była w stolicy kraju Budapeszcie. Jednocześnie zwiedzono siedzibę Parlamentu Węgierskiego. Członkowie delegacji zapoznali sie z funkcjonowaniem Ośrodka Dziennego Pobytu w Atany gdzie w dziennych zajęciach biorą udział seniorzy z terenu działania gminy.
Była tez możliwość obejrzenia gospodarstw rolnych w tym przedsiębiorstw zajmujących się przetworem produktów rolnych.

Spotkania obejmowały występy chóru gminnego, chóru parafialnego oraz prezentacji osiągnięć organizacji pozarządowych działających na terenie Gminy Atany. Zwiedzano zagrodę w której zgromadzono zabytki i eksponaty regionalne.
Cała wizyta przebiegała w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

 

 
Linki
  1. http://www.trzcinica.com.pl/index.php?module=news&func=display&sid=21
  2. http://www.trzcinica.com.pl/index.php/Printer/news/display/2009/12/15/partnerska-wizyta-w-gminie-atany/