Aktualności

Harmonogram działań kulturalnych na rok 2010

Opublikowany przez admin Środa, 28.10.2009

[1]Dnia 19 października 2009 roku w Urzędzie Gminy Trzcinica odbyło się zebranie dotyczące ułożenia harmonogramu działań kulturalnych na rok 2010.

Spotkaniu przewodniczył Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, spośród zaproszonych  gości przybyli W-ce Dyrektor z ZS w Laskach Wiesława Trzęsicka,  Dyrektor ZS w Trzcinicy Małgorzata Hadzik, nauczyciel sztuki i muzyki  Danuta Wieczorek z ZS Laski, w zastępstwie Pani Dyrektor z Gminnej Biblioteki  Publicznej w Trzcinicy w zebraniu uczestniczyła Natalia Fiołka następnie Kierownik Filii Bibliotecznej w Laskach Cecylia Pilarska oraz Przewodniczące KGW w Trzcinicy  Elżbieta Fusek, KGW w Piotrówce Maria Szpunar, KGW w Kuźnicy Trzcińskiej Zofia Makiola, KGW w Aniołce  Henryka Norbert,  W-ce przewodnicząca z KGW w Smardzach Elżbieta Kubot  Skarbnik KGW z Lasek Anna Szajdak oraz Przewodniczące Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Agnieszka Dubiel z Trzcinicy i Halina Nawrot z Lasek.
Urząd Gminy reprezentowała Inspektor ds. kultury Zofia Kwaśniak i Anna Rachlok.

       Celem spotkania było wspomniane już ustalenie kalendarza imprez realizowanych jak i współrealizowanych przez Urząd Gminy w Trzcinicy. Omówiono imprezy kulturalne zaplanowane na każdy miesiąc 2010 roku wśród których będą imprezy  związane z obchodami DNI GMINY  TRZCINICA  w miesiącu czerwcu, a więc turnieje tańca, piłki nożnej, II zjazd VW "Garbus", festyny, konkursy, turniej sołectw Gminy Trzcinica itp.

          Dyrektorzy obu Zespołów Szkół przedstawili swoje propozycje na rok 2010 min. Turniej Siatkówki o Puchar Wójta Gminy następnie Powiatowy Konkurs Wiedzy  o Wielkopolsce, Gminny Konkurs im. Wandy Chotomskiej plastyczny i recytatorski, Konkurs piosenki Obcojęzycznej, konkurs recytatorski im. Jana Pawła II, Powiatowy Festiwal Piosenki Religijnej, Olimpiady matematyczne, Konkurs ortograficzny, Konkurs języka angielskiego, Powiatowy Przegląd Tańca, Konkurs "Piosenka jest dobra na wszystko" i inne projekty.

        Gminna Biblioteka Publiczna wraz z Filią w Laskach zaplanowała ferie z Biblioteką , konkurs na Najciekawszą Kartkę i Stroik Wielkanocny, a także I edycję Gminnego przedsięwzięcia pt. "Od czwartego roku bez książeczki ani kroku"

           Pani Zofia Kwaśniak omówiła i przypomniała o stałych elementach roku  kulturalnego: Gminnym Śniadaniu Wielkanocnym, Gminnym Dniu Matki, którego podjęło się KGW Smardze , Dożynki gminne, Laskowskie święto plonów, Dzień Seniora, Gminna Wigilia organizowana przez KGW w Aniołce Pierwszej, a także o kolejnej wymianie polsko - węgierskiej, również Wójt Gminy Trzcinica  wspomniał o wydaniu w roku 2010  folderu promującego rękodzielniczych  z terenu Gminy Trzcinica.

 
Linki
  1. http://www.trzcinica.com.pl/index.php?module=news&func=display&sid=14
  2. http://www.trzcinica.com.pl/index.php/Printer/news/display/2009/10/28/harmonogram-dziaan-kulturalnych-na-rok-2010/