Aktualności

Święto Seniorów w Trzcinicy

Opublikowany przez admin Wtorek, 13.10.2009

[1]Dnia 8 października 2009 r.  Koło  Związku Emerytów i Rencistów w Trzcinicy  uroczyście obchodziło Dzień Seniora. Emeryci, renciści i zaproszeni goście swoje święto rozpoczęli Mszą Świętą, odprawioną w intencji Seniorów w  Kościele Parafialnym w Trzcinicy.  Po mszy Seniorzy udali się do Domu Ludowego w Trzcinicy  gdzie spędzili ze sobą parę miłych godzin.

W spotkaniu udział wzięli Starosta Powiatu Kępińskiego  Jerzy Trzmiel, Wójt Gminy Grzegorz Hadzik,  sołtys wsi Trzcinica Krzysztof Ostrowski,   przedstawiciele Zarządu Oddziału Rejonowego ZER i I w Kępnie, członkowie  kół Związku Emerytów i Rencistów  ze Świby, Ostrówca  i Kępna północno – południowej  części oraz  księża z parafii Trzcinica oraz dyrektor Małgorzata Hadzik i wicedyrektor Ewa Hetmańczyk  Zespołu Szkół w Trzcinicy.
  Z okazji tego święta dzieci z Zespołu Szkół w Trzcinicy przygotowały występ artystyczny,

na koniec występu ze szczerego serca najlepiej jak potrafiły odśpiewały wszystkim Seniorom „Sto lat”. Część  artystyczną została przygotowana przez  panią  Alicje Gatner.
 Prezes Koła  Agnieszka Dybul  złożyła w imieniu  Polskiego Związku Emerytów , Rencistów i Inwalidów  Zarządu Rejonowego w Kępnie podziekowanie  Wójtowi Gminy Grzegorzowi Hadzikowi , Jarosławowi Talarowni  - właścicielowi  Cukierni „Maja „ w Trzcinicy  oraz  Marii i Jerzemu Grycmanom z Trzcinicy  za zasługi dla dobra organizacji i całej społeczności  ludzi  „ Złotego Wieku”.

 Następnie zabrał głos Wójt Gminy Trzcinica – Pan  Grzegorz Hadzik  życząc długich lat w zdrowiu, szczęściu i radości.
            Po części artystycznej i części oficjalnej przyszła pora na posiłek . Na przyjęciu podawano dania gorące i zimne zakąski, oraz ciasto. Smaczne i pięknie udekorowane posiłki, przygotowały Panie  z Koła . Zadbano także o sprawność ruchową uczestników imprezy. W takt melodii gra¬nych przez  pana Stanisława Parzybuta z Kępna tak sprawnie poruszały się ręce, nogi, głowa i tułów, że trudno było dopatrzyć się oznak upływu czasu u naszych Seniorów. Niejedna młoda panna mogłaby pozazdrościć seniorkom wigoru i umiejętności tanecznych. Ruch, śmiech, śpiew i taniec - to najlepsza terapia dla ludzi w każdym wieku.


 
Linki
  1. http://www.trzcinica.com.pl/index.php?module=news&func=display&sid=10
  2. http://www.trzcinica.com.pl/index.php/Printer/news/display/2009/10/13/wieto-seniorow-w-trzcinicy/