Aktualności

Kolejny projekt realizowany w Gminie Trzcinica

Opublikowany przez admin Wtorek, 13.10.2009

[1]W dniu 22 września 2009 roku decyzją Ministra Finansów Gmina Trzcinica otrzymała dofinansowanie w ramach Rządowego Programu wspierania w latach 2009 – 2014 organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I - III Szkół Podstawowych - „Radosna szkoła”.

W ramach dofinansowania w wysokości 11.971 złotych zakupione zostaną pomoce dydaktyczne do miejsc edukacji  ruchowej w tym duże miękkie elementy, piłki, materace, układanki.

Dotacja musi zostać wykorzystana i rozliczona do 15 grudnia 2009 roku.

      Natomiast w chwili obecnej przygotowywany jest kolejny wniosek w ramach programu „Radosna szkoła” na rok 2010 obejmujący w szczególności sfinansowanie modernizacji dwóch szkolnych placów zabaw w Zespole Szkół w Laskach i Zespole Szkół w Trzcinicy oraz kolejny zakup pomocy dydaktycznych. Place zabaw mają umożliwić młodszym dzieciom rozwój fizyczny i emocjonalny. Mają się nauczyć pokonywania przeszkód, wspinania, czworakowania, przeskoków itp. Place zabaw powinny być usytuowane blisko infrastruktury szkolnej.
Łączna kwota zadania 114.140,30 złotych w tym dotacja 60.033,70 złotych. Całość prac przygotowawczych koordynują Panie Hanna Smyrek, Małgorzata Hadzik i Anna Rachlok.

Wniosek należy złożyć do 2 listopada w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu.

            Kolejnym zadaniem realizowanym w tym obszarze jest wniosek dotyczący programu „Uczeń niepełnosprawny na wsi” tutaj pomocą po raz kolejny objętych zostanie 15 uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Trzcinica, a wartość roczna projektu to około 31.000 złotych w całości pochodzących ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych Oddział w Poznaniu. Tutaj koordynatorem jest Pani Bożena Parzonka.

 

 
Linki
  1. http://www.trzcinica.com.pl/index.php?module=news&func=display&sid=11
  2. http://www.trzcinica.com.pl/index.php/Printer/news/display/2009/10/13/kolejny-projekt-realizowany-w-gminie-trzcinica/